Home Beauty Recenze Dr. Konopka’s: Krém na chodidla s dezodoračním účinkem

Recenze Dr. Konopka’s: Krém na chodidla s dezodoračním účinkem

by katerina

Nedávno jsem vám na instagramu slíbila, že napíši článek z testování krému na chodidla, který slibuje velice příjemné účinky. Vzala jsem ho na poslední zatěžkávací test, jímž byl víkendový pobyt v Bratislavě. Hodně jsme toho nachodili, navštívili 3. Odbornoprezentačný kozmetický kongres, vyšplhali na UFO, prošli si Staré Mesto a taky si prohlédli Hrad. Každý den jsme nachodili i kolem 20 000 kroků. A to už je pořádná zátěž. Počasí se střídalo. Jeden den pošmourno, druhý den teplo, museli jsme přejít ke strategii rychlého svlékání svršků. Vždycky ale uzavřené botičky, vždycky kožené a pohodlné. Přesto jak dopadla chodidla?

To je docela palčivá otázka. Poslední den jsem si způsobila menší úraz a byla jsem ráda, že jsem dokulhala na vlak a z nádraží k domovu. Ale do té doby jsem měla prostor podrobit skutečně náročné zkoušce tento krém v sympatickém balení, které mne skutečně velice zaujalo. Když jsem si jej z e-shopu siberica.cz objednala, přišel mi krém úhledně zabalený v pěkné papírové brandové krabičce střední bytelnosti. Na každý pád musím uznat, že design se značce povedl. Připomíná apatykářství konce devatenáctého a počátku 20. století. Evokuje staré dobré časy a poctivé suroviny, dalo by se říci. Tedy, marketing vtisknutý do obalu skutečně splňuje, co splnit měl.

Tuba je vyrobena z kovu a víčko je plastové šroubovací. Mám toto balení ráda, je skvěle recyklovatelné. Na druhou stranu umí být ale také pěkně nepraktické. Když máte mastné ruce, uzávěr klouže a to si pak člověk sem tam po večerech užívá jeho hledání s baterkou v ruce ve všech temných koutech ložnice nebo koupelny. V balení je 75 ml produktu, což považuji za příjemné množství. Cena krému? Hravá. Pouhých 111 Kč. Ani se mi tomu nechtělo věřit. Byla jsem krajně podezřívavá k jeho „schopnostem“, protože mi zcela nejde dohromady, jak se dá kvalitní přírodní produkt s certifikací COSMOS NATURAL vyrobit za tak směšnou částku. Ale byla jsem zvědavá. Mimochodem, dodala bych ještě, že i na tubě i na krabičcce najdete složení, které nevypadá vůbec špatně, ba přímo láká k vyzkoušení.

Když jsem produkt poprvé otevřela, vykoukl na mě středně řídký krém lehké konzistence, mírně nazalenalé barvy s vůní vskutku mátovou. Na první omak jsem k preparátu byla trochu skeptická. Zdál se mi hodně zvláštní. Obdobnou konzistenci produktu, texturu po nanesení jsem ještě nevyzkoušela, ani neviděla. Ale ve chvíli, kdy jsem si krémem natřela jedno chodidlo, pak druhé, musela jsem uznat, že jeho schopnost vstřebat se do 15 vteřin je naprosto geniální. Šup, natáhnout silonky, ponožky, lodičky nebo bačkůrky a vesele ťapat po světě, ať už to jsou ulice velkoměsta nebo obývák a pracovna. Musím zdůraznit, že ani ruce, ani nohy nebyly po aplikaci upatlané. Pokožka krém přijala s takovou rychlostí a důsledností, že jsem měla dojem, jako bych jí nedala najíst ani napít alespoň rok. A pozor! Pokud se chystáte na jógu a nakrémujete si nohy, v klidu se na jógamatku postavte a provádějte oblíbené asány, nohy po tomto krému opravdu nekloužou, zato půl dne příjemně voní po mátové silici.

Po měsíci používání musím konstatovat, že krém ubývá rychle, již mám víc než třetinu balení spotřebovanou. Aplikaci jsem se věnovala každý den ráno. Po dvou týdnech jsem již viděla určité zjemnění pokožky chodidel. Jsem líná, jde-li o pedikúru. Když to není nezbytně nutné, pilník na ztvrdlou kůži nevezmu do ruky víckrát než jednou za pololetí. Oblasti zrohovatělé kůže začaly ze svých obvyklých revírů ustupovat a zbyly po nich jen maličké ostrůvky. Nyní mám na patě jen jedno ložisko o velikosti koruny. To je pro mne velké překvapení a zároveň veliký úspěch! Ještě v kombinaci s výživným krémem tohoto výsledku dociluji s větší rychlostí. Na jeho značku se ptáte? Opět Dr. Konopka’s.

Jak na tom je kauza celodenní chození v uzavřené obuvi vs. Dezodorčaní krém na chodidla Dr. Konopka’s? Po pravdě? Solidně zvládne udržet nohy svěží i 8 hodin. Potom už jeho účinky slábnou. Ale na krém za 111 Kč je to podle mého názoru perfektní výsledek. Abych shrnula svoje poznatky a zážitky, stačí snad napsat jen to, že mi krém opravdu vyhovuje a plánuji ho v budoucnu používat i nadále. Patří k produktům, které potěší nejen peněženku, ale především chodidla.

Možná se mnou nebudete souhlasit, ale produkty s ruskými a severskými kořeny mají něco do sebe. Rusové zkrátka rostlinám a jejich účinkům věnují velkou, detailní a z mého pohledu nevídanou pozornost. Dr. Konopka’s je toho důkazem. Pro upřesnění se jedná o značku pocházející z Ruska, nicméně evropský trh zásobují výrobny a laboratoře sídlící v Estonsku.

Už jste zkoušeli nějaký produkt této značky? Jak se staráte o svá chodidla?

Mějte se krásně a spoustu lehkých, ladných podzimních krůčků!

You may also like

1 comment

Recenze: Dr. Konopka’s Zklidňující pleťový krém – IntuitiveDiary.com 27.11.2017 - 11:08

[…] od něhož jsem již testovala dezodorační krém na chodidla. Jak si vedl, můžete zjistit zde. Dnešní článek, milí čtenáři, bude ale o docela jiném produktu. Půjde totiž o tvář a […]

Reply

Leave a Comment