Home Beauty Recenze: Nobilis Tilia Jemný peeling s lávovou zemí

Recenze: Nobilis Tilia Jemný peeling s lávovou zemí

by katerina
Recenze Nobilis Tilia Jemného lávového peelingu.

Krásný den, milí čtenáři,

je jaro a pěstěná rozzářená pleť se doslova platí zlatem. Jedním z pomocníků, jak jí k pěstěnému a svěžímu looku dopomoci je pravidelné ošetřování vhodným peelingem. Vyzkoušela jsem jede z dílny Nobilis Tilia, české aromaterapeutické značky z Vlčí Hory. Dnešní recenzi jsem si připravila až na základě spotřebování celého balení. Pleťovou kosmetiku totiž nerada hodnotím dříve, než prstíkem či špachtlí vyškrábnu i poslední zbyteček obsahu produktu. Chtěli byste vědět, zda bych si Nobilis Tilia Jemný peeling s lávovou zemí pořídila znovu?

Balení a design Nobilis Tilia

Peeling s lávovou zemí se prodává v kalíšku o objemu 50 či 250 ml. Pro osobní spotřebu se víc než dokonale hodí menší varianta. Ta čtvrtlitrová se uplatní spíše  jako tzv. kabinetní balení pro profesionály. Proti vysychání, oxidaci či jiným nepříznivým vlivům je vybaven plastovou plombou, kterou bych doporučila ponechat, nikoli po prvním otevření a použití vyhodit. Šroubovací víčko i balení jako takové jsou bytelné a spolehlivé nejen při běžném domácím používání, ale hravě se poperou i s nepříznivým zacházením při cestování. Aby praskly, musela by na ně být vyvinutý velký tlak. Na štítku najde zákazník vše potřebné. Popis, způsob aplikace, složení. Přední část etikety je pro značku typická, stříbrné prvky, vyobrazení jako z herbáře. Nobilis si jen tak nespletete. Ale já sama bych možná uvítala nějakou svěží inovaci, například jako tomu je u proaktivní lipové péče.

Recenze Nobilis Tilia Jemného lávového peelingu.

Etiketa je znakem, podle něhož snadno člověk rozpozná značku. Vizuál Nobilis Tilia si jen tak nespletete.

Jak dlouho vydrží peeling s lávovou zemí svěží?

Balení mi vydrželo téměř čtyři měsíce. Co bych však doporučila je, aby člověk do kalíšku nestrkal prsty, nýbrž raději nabíral špachtličkou. Jde o přírodní kosmetiku, která není příliš konzervována a vyžaduje čistší zacházení. Já svou „čistou rutinu“ porušila někdy po druhém měsíce a mám dojem, že jsem udělala pěknou hloupost. Zdálo se mi, že přípravek rychleji podléhal zkáze. Na konci používání se změnila i jeho parfemace. Připomínala cosi houbového, což je dosti vzdálené vůni čerstvého produktu. Doteď si tuto lehkovážnost vyčítám. Je to ale má škoda. A vám alespoň mohu dát tip, jak s jemným peelingem s lávovou zemí lépe zacházet.

Recenze Nobilis Tilia Jemného lávového peelingu.

Zemitá hnědošedá barva je způsobena přítomností lávové země, marockého jílu sopečného původu bohatého na minerály.

Vůně a konzistence peelingu odkazuje k přírodnímu bohatství

Parfemace je velmi jemná a nikterak zásadně nevystupuje. Cítím z ní sůl, něco mořského, levanduli a možná nádech květin. Je to zvláštní. Těžko se mi tato jemná vůně popisuje a doporučuji spíše očichat osobně na prodejně či v obchodech partnerů. Konzistence je řidší, než jsem obvykle u peelingů zvyklá, ale nevnímám to jako zásadní nedostatek. Brusná složka je zastoupena v prostředku přiměřeně,  jednotlivé částečky nejsou ani malé ani velké a především jsou jemné a šetrně pokožku masírují, aniž by ji dráždily či odíraly. Barva přípravku je hnědošedá, zemitá. Toto zbarvení peeling dostal díky obsahu lávové země, speciálního jílu sopečného původu, který pochází z Maroka a těží se v pohoří Atlas.

Recenze Nobilis Tilia Jemného lávového peelingu.

Konzistence peelingu je gelovitá a docela řídká. Základ tvoří deriváty olejových složek, jíl, glycerin a éterické oleje.

Jak jsem peeling zařadila do své rutiny

Neděle patří k těm dnům, v nichž vládnou peelingy – jak ty tělové, tak ty pleťové. Ne jinak jsem do svého běžného týdenního cyklu zařadila i tento od Nobilis Tilia. Aplikovala jsem jej na navlhčenou a všech běžných nečistot a líčení zbavenou pleť vždy večer. Jemnými krouživými pohyby jsem si s ním hrála přibližně tři minutky, ale bez toho, aniž bych vyvíjela na pokožku silný tlak. Díky své konzistenci, jejímž základem je olejovitý gel, na pleti vytvořil produkt mléku se podobající skluznou vrstvičku, která usnadňovala vlastní proces očisty pokožky od odumřelých buněk a hluboko usazených nečistot.

Recenze Nobilis Tilia Jemného lávového peelingu.

Lze ho použít nejen na pokožku obličeje, ale dokáže posloužit také jako jemná gomáž pro celé tělo.

Účinky, které jsem pozorovala jemný peeling řadí k lepšímu průměru

Při měsíci a půl pravidelného používání jsem si všimla, že je pokožka čistší, méně se v ní usazují nečistoty. Tolik jsem netrpěla na tvorbu černých teček či drobných zanícených pupínků. Pleť byla na pohled také trochu zářivější. Vypadala zdravě. To je solidní efekt, který by měl peeling přinést zákazníkovi. Za cenu 229 Kč je zcela adekvátní. Ovšem takový ten WOW efekt jsem postrádala. Po aplikaci jsem na pokožce cítila jemné napětí, ale to bych na vrub připsala ročnímu období, kdy jsem celkově měla pokožku sušší než obvykle. Na pleti ovšem neštípal a nikterak ji nedráždil, což oceňuji. Podle mého názoru bude sedět všem se smíšenou či mastnou pletí a dále těm, kteří bojují s T-zónou, v níž se tvoří černé tečky. Ale ani mladá citlivá pleť nepřijde zkrátka.

Recenze Nobilis Tilia Jemného lávového peelingu.

Brusná složka je jemná, nedře, nedráždí.

Složení plné zajímavých ingrediencí a certifikace

Jemný peeling s lávovou zemí má velmi zajímavé složení. Lávová zem se vyznačuje tím, že efektivně čistí, zbavuje přebytečného mazu, avšak pokožku nepřesušuje a nepoškozuje její přirozený ochranný film. Doplňuje minerální látky, které přispívají k hojení drobných nedokonalostí a posílení imunity povrchu kůže. Éterický olej z růže damašské je ve složení poměrně vysoko. Růžový olej má pěstící účinky, pleť harmonizuje a vyživuje. Uvolňuje napětí a přitom stimuluje regenerační procesy. Zjemňuje. Levandulový éterický olej má zklidňující a hojivý účinek. Éterický olej ze tea tree je složkou, k níž zvláštní láskou netrpím. V posledním roce mi začala být nesympatická a vůně se mi zprotivila. Ale má výborné protiplísňové a antibakteriální účinky, Hojí a dezinfikuje a svým způsobem peeling rovněž konzervuje. Dále byste ve složení nalezli éterický citrusový olej (vyrovnává barevný tón pokožky), éterický olej z máty peprné (hojivý, proti otokům a osvěžující) či ten z pelargonie vonné (osvěžuje, uvolňuje, zlepšuje cirkulaci tekutin v kůži). A kromě olejů mne zaujala přítomnost extraktu z benzoe a vysoká koncentrace vitamínu E.

Recenze Nobilis Tilia Jemného lávového peelingu.

Složení je plné éterických olejů. Z vůně nejvíce vystupuje levandule a pelargónie.

Produkt získal certifikaci CPK (certifikovaná přírodní kosmetika).

Jemný peeling s lávovou zemí bych si klidně pořídila znovu. Je podle mého mínění optimálním startem mezi přírodními peelingy, spolehlivou hodnotou, k níž se může člověk vždy vrátit.

Recenze Nobilis Tilia Jemného lávového peelingu.

Balení o 50 ml vydrží i čtyři měsíce. Produkt ale nanášejte špachtlí a nekontaminujte prsty!

Přípravky Nobilis Tilia jsem vždy testovala ráda a tak je všechny najdete pod tagem Nobilist Tilia přímo tady na blogu.

Máte rádi pleťovou kosmetiku Nobilis Tilia? Už jste od této značky zkusili peeling? 

Mějte se krásně a těším se na další společné setkání nad řádky nového článku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

Leave a Comment