Home Fashion Slibovaný mini haul značky Parfois

Slibovaný mini haul značky Parfois

by katerina

Krásný den, milí čtenáři,

protože jste měli na Instagramu zájem, abych sepsala haul ze svého rychlého zastavení v Parfois v My na Národní, nemohla jsem vás zklamat a přicházím s článkem. Věhlasnou značku z Portugalska znám již nějaký pátek. Oslovila mne okamžitě, když vstoupila na český trh. Kdysi tu měla pobočku ještě na Chodově a také na Floře, bohužel se ale frančízy nedokázaly uživit a tak zbyla pouze jediná, kam jsem zavítala před několika dny. Byl to takový plonkový čas. Ne dost na to, abych si sedla do kavárny a učila se. Ale příliš mnoho, abych jen tak čekala na pracovní schůzku. A tak jsem zvolila kompromis. Doplňky jsem nenakupovala už pěkně dlouho a zvědavost mě prostě přemohla. Parfois je pro mne jistá volba a jen zřídkakdy se stane, že bych odcházela s prázdnou.

Čelenka Parfois s tropickým vzorem

Kdysi jsem čelenky používala maximálně jako dobrého pomocníka do koupelny při nanášení pleťové masky. Ale to hovořím o těch z plastu. Látkovou froté jsem také používala, ale bylo mi líto, že stačí jedno použití a už na ní ulpívá některá z mých oblíbených pleťových masek. Jako módní prvek jsem čelenky začala více vnímat před dvěma lety, kdy se s těmi látkovými hrajícími na ódu 60. a 70. let roztrhl pytel. A nejen s nimi, protože začaly frčet i turbany a la Elizabeth Taylor. Ale když jsem si jakoukoli zkoušela, připadala jsem si v ní vždycky jako mimozemšťan. Asi mám prostě divný tvar hlavy a bohové mi nenadělili krásný srdíčkový či oválný obličej, nýbrž kostku s výrazně řezanými čelistmi.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Exotické vzory jsou opravdu hodně cool, vyniknou i ve vlasech brunetek a dodají celému looku šmrnc. 🙂

Byla bych ji skoro přehlédla, ale hravý květinový vzor, kombinace petrolejové, zelenkavé, oranžové a červené upoutala nakonec mou pozornost natolik, abych chtěla zjistit, o jaký předmět se to tedy jedná. Byla to čelenka. Už jsem ji pomalu vracela do regálu. Říkala jsem si: Co bych s ní pro boha dělala? Vybavila se mi scéna z nějaké mimozemské ságy s létajícími talíři, jak si je tvůrci efektů představovali v osmdesátkách.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Intuice mě ale nepřestala popichovat. Nakonec jsem čelenku vzala a pokusila se ji na sebe nějak provizorně naaranžovat. A povedlo se to na druhý pokus. Styling mě při pohledu do zrcadla víc než uspokojoval. Připadala jsem si jako diva z filmů o Austinu Powersovi. Nemyslím tu Rusku s kožešinou na hlavě, ale křehkou pohlednou plavovlásku. Bylo jasno, tenhle trendy retro kousek musím mít. A je mi buřt, k čemu ho budu nosit, protože mi bude slušet vždycky. Mám z něj obrovskou radost.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Látka je nějaká varianta polyesteru. Gumička je provlečena tunýlkem a nezdá se, že by byla příliš pevná. Mylsím si, že časem se ochodí a bude třeba ji vyměnit. Ale to se prostě může stát i dražším kouskům.

Trojice náušnic z dílny designérů Parfois

Jestli bych si u nějaké značky vyrábějící bižuterii dokázala vždycky vybrat? Rozhodně Parfois. Líbí se mi, jak pracují s kovy. Nenajdete v jejich sortimentu jen zlatavé či stříbrné kousky, ale například také rose gold, hnědavé či měděné. Povrchové úpravy se neomezují na provedení antique (čili starožitný vzhled), leštěný kov, ale najdete zde i tepané šperky, texturované nebo ty s matnou povrchovou úpravou anebo kartáčováním. Těch variant je nepřeberné množství. Designéři využívají rozličné materiály – kůži, textil, korálky, umělé kamínky z pryskyřice, polodrahokamy, dřevo.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Rozhodně nemůžu opomenout kvalitu. Ta je dobrá, ale u některých kousků, které nosívám často, se snáze opotřebuje povrchová vrstvička, která dává šperku výsledný vzhled. Obvykle na hranách. Takže bych určitě byla ráda, kdyby značka tento drobný problémek trochu ošetřila, například zkusila nějaký postup či technologii, s jejíž pomocí by se povrchová vrstva, ať zlatá, měděná či stříbrná, stala stabilnější a vydržela trochu větší zátěž. Říkám to proto, že design Parfois je nadčasový a jejich produkty patří k těm, které ráda shromažďuji. Jinak mě to hromadění zase tolik nebere, ale šperkům z dílny tohoto portugalského výrobce prostě neumím odolat podobně jako skvělé čokoládě.

Stříbrné kruhy s nevšední povrchovou úpravou

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Nevšední zpracování je tím, co činí obyčejné kruhy zajímavými. 🙂

A tak i tentokrát v mé nákupní tašce skončily náušnice troje. Ty první jsou velmi jednoduché kroucené kruhy středního průměru (do 5 cm) s matnou stříbrnou povrchovou úpravou. Není to všední a typické zpracování kruhových náušnic, což mě zaujalo stejně jako mému tvaru obličeje naprosto vyhovující velikost. Obávala jsem se, že zkroucený plát kovu na mě bude příliš široký, ale ukázalo se, když jsem si kruhy přiložila k uším, že to je zbytečné váhání.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Nejdřív jsem si říkala, jestli mi bude vůbec vyhovovat systém zapínání a la pecičky, ale nakonec jsem s ním dost spokojená. Riziko je, že se volná část kruhu o něco zachytí…

V kombinaci s nějakým z mých boho outfitů nebo některým z kategorie smart casual si rozhodně sednou. Zapínání mají stejného typu jako pecky. Já jej vítám. Jediné úskalí tohoto šperku se skrývá v tom, že díky neukončené kruhové linii se za náušnice může něco zachytit. Ale za tu parádu jsem ochotná ten risk podstoupit. Při nošení jsou příjemné a nejsou těžké.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Asi jsem propadla povrchové úpravě v matu. O tolik jinak nechává vyniknout tvary v kombinaci se světlem, propracovaně je modeluje.

Parfois nově interpretuje rose gold a perly

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Ti, kteří tvoří design každé kolekce, mají zvláštní cit pro podtržení ženskosti. Nezažila jsem u Parfois žádný šperk, který by od ženskosti odváděl pozornost někam jinam…

Druhý šperk, který jsem si u Parfois vybrala, je na pohled úplně jiný, mnohem elegantnější. Matný rose gold kov, možná by se už dalo spíše říct, že téměř měděný, je zdobený perličkou. Tyto náušnice jsou pro mě solitér, k němuž netřeba nosit cokoli dalšího. Možná maximálně náramek, prstýnek nebo prostě jen čelenku. Bylo by hříchem nenechat je vyniknout a zazářit. Jejich tvar lahodí mému obličeji na dvě stě procent. Délka je přesně akorát. Kosočtverec zužující se symetricky směrem dolů protahuje celkově linie tváře a činí ji štíhlejší. Zapínání je opět pecičkovité.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Perla celý šperk zjemňuje, ale zároveň podtrhuje jeho kovové akcenty. Tyto náušnice mě ze všech zakoupených uchvátily nejvíce. A dokonce mi je pochválil i můj Aleš. A to ženu činí šťastnou dvojnásob. :)) Vyniknou s barevnými šaty, ale i černým oděvem, dodají styl jak formálním róbám, tak dobře doplní boho nebo moje ležérní pracovní kousky. Pochválit musím jejich univerzálnost a to, kolik ženskosti dokáží dodat.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Kombinace barev a materiálů je jednoduchá a rafinovaná. A když už to pochválí i Aleš, je to jasná záruka kvality a dobrého vkusu. U žen má prostě oko. U sebe…To už je jiná písnička.

Elegance protkaná růženínem

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Poslední, jež upoutaly můj zrak v My na Národní, mají také matnou povrchovou úpravu, ale tentokrát ve zlatavých tónech. Připomínají kartáčovaný hliník. Ale základ všech je z kvalitního bižuterního kovu. Nakolik obsahuje chrom, nikl či jiné prvky, které dokáží vyvolat alergii, nedokáži odpovědět. Raději se informujte přímo u výrobce. Parfois se snaží obvykle komunikovat ochotně.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Tvar šperku je také lichotivý, zdvojená obrácená kapička se mi vždycky moc líbila, ale v tomto podání je velmi originální. Pozornost na sebe strhne do středu šperku zasazený polodrahokam. Jedná se o krásný kousek růženínu. Těší mne, že na rozdíl od jiných výrobců Parfois neskupuje jen polodrahokamy nevalné kvality. Růženíny jsou totiž krásně syté, nevybledlé, výborně zaleštěné, bez nehezkých prasklin, které by dokázaly negativně životnost náušnic ovlivnit.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Celek působí robustně a výrazně, přestože jsou nejmenšími ze všech zakoupených kousků. Na druhou stranu ale nepřidávají obličeji na masivnosti a hmotě. Zapínají se podobně jako pecičky. Těším se, že s nimi díru do světa udělám zejména v kombinaci s byznys outfity a formálnější módou. Vytvoří velice zajímavý kontrast. Ale nebudu mít obavy, že by nedoplnily vkusně i můj oblíbený rozevlátý styl, jehož základem jsou maxišaty, džínová bundička a klobouk.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Retro v Parfois zvládají na jedničku i u brýlí

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Posledním úlovkem, který jsem si musela odnést domů, byly překrásné sluneční brýle s naprosto jednoduchými zlatými obroučkami. Jejich tvarování je prostě excelentní. Nejsou to mé první a věřím, že ani poslední brýle Parfois. Obroučky jsou navrženy ve tvaru šestihranu a jsou v zásadě velice pravidelné. Jasně evokují 60. a 70. léta, která mému obličeji prostě dělají dobře. Mám ten styl neskutečně ráda a skvěle se v něm cítím. Nožičky brýlí jsou pevné, dají se regulovat dotažením či povolením šroubků, a tak si je dokáže nositelka přizpůsobit, aby si při nošení užívala maximální pohodlí.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Skla vyrobená z plastu jsou tónovaná do sympatických barev -hnědá přechází v dolní linii v modravou. Mně toto zabarvení velmi vyhovuje. Je mi příjemné a vůbec mne neruší. Brýle nabízí UV ochranu stupně 3, jsou tedy vhodné na všednodenní nošení, ale před intenzivním horským sluníčkem nebo polední září u moře už nemusí být dostačující. Nicméně řídí se v nich naprosto báječně. Vyhovuje mi, že jsou lehoučké a skladné. Zdá se mi, že konstrukce bude odolná. Mám z nich prostě obrovskou radost. A myslím, že letos se stanou mými nejvíce nošenými brýlemi.

Mini haul a recenze doplňků a šperků z Parfois v My na Národní.

Mini haul bych ráda uzavřela na tomto místě. Málokterý výrobce si mě dokáže získat. Značka Parfois to ale zvládla na jedničku. Od roku 2012 je mým dvorním dodavatelem doplňků. A pokud zůstanou u stejné kvality, nebo ji malinko vylepší, ráda u této značky zůstanu nadále. Líbí se mi, že jejich designéři s originalitou nešetří, ale dělají krásné věci také praktickými.

Měli jste někdy něco od Parfois? Jak jste byli spokojení? 

Mějte se krásně a brzy se uvidíme u dalšího článku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

Leave a Comment