Home Fashion Kam pro bižuterii a šperky: Mango

Kam pro bižuterii a šperky: Mango

by katerina
Recenze kvalitní pozlacené bižuterie od Mango.

Krásný den, moji milí,

tentokrát jsem pro vás připravila článek s tipy. Je to trošku vybočení z recenzování, ale mám takový dojem, že by to blogu mohlo prospět a vám, čtenářům, dát prima navigaci, kam pro kvalitní bižuterii. Tohle je první článek, kterým otevřeme velkou článkovou sérii o doplňcích, tak věřím, že se vám bude líbit.

Ze šperků jen zřídkakdy vyrosteš

Doplňky miluju z jednoho prostého důvodu. Moje váha se mění jako počasí. Jednou dole, jednou nahoře. To je docela problém pro oblečení. Ale když jde o doplňky, z těch je o dost těžší „vyrůst“. I proto miluji šperky, leč nepopírám, že za poslední tři roky jsem se zvětšila kapku tak, že populární choker délky náhrdelníků jsou zcela mimo můj zájem. Proč bych se šperkem dobrovolně škrtila, no ne? Řetízky chci v délkách alespoň 48 cm. To je pro mne komfortní délka. Navíc mi lépe padnou řetízky s přívěšky nebo náhrdelníky podobně tvarované. Když začaly být ale trendy výrazné řetězy, rozhodla jsem se trend taky vyzkoušet. A byl to boj.

Většina bižuterních výrobců dělá totiž náhrdelníky proklatě krátké nebo příliš dlouhé. Nechci, aby se mi doplněk houpal na břiše a poutal veškerou pozornost na můj z vlastních tkání vypěstovaný záchranný kruh. Ne že bych o něj stála. Myslím si, že je to následek stresu a dlouhých kancelářských hodin. A věřím, že po září se to změní. Kancelář se rozběhne víc do světa, určité zdroje stresu opadnou.

Nakonec jsem ideál řetězů našla a našla jsem ještě něco navíc. Na tomto místě musím říct:

Bohové, žehnejte Mangu! Konečně někoho napadlo, že děvčata s křivkami budou potřebovat trochu jiné rozměry bižuterie. Tento požadavek kolekce Violeta od Manga naplňuje. Konečně dopnu náramky i řetízky, aniž bych měla pocit, že mi tak tak zbude prostor pro prokrvení příslušných částí těla!

Nový trend: mosaz

Poslední dobou se řetězce i další výrobci orientují ve větší míře na využívání nikoli slitin obecných kovů v bižuterii, jakými jsou měď, nikl, železo a jiné, ale volí, zejména u „lepších“ řad mosaz. Jedná se o slitinu mědi a zinku. Vyniká obvykle stálejší barevností, je ušlechtilejší než jiné směsi.

Ale především se mosaz dá dobře pokovit, a to i zlatem, které na ní vydrží déle a opotřebení není vidět tak rychle práv díky barevnosti mosazi.  Ne každý výrobce ale sáhne při pokovení po 24karátovém zlatě, nejčastěji se setkáváme s levnějšími variantami 14 a 18 karátů. To, jestli však řetězec Mango využívá pokovení ve šperkařské normě, jako je tomu u pozlacených stříbrných šperků vám neřeknu. Nedokážu to změřit. Ovšem uvidíte dlouhodobé srovnání a veškeré opotřebení vám s chutí vyfotím.

Recenze kvalitní pozlacené bižuterie od Mango.Recenze kvalitní pozlacené bižuterie od Mango.Recenze kvalitní pozlacené bižuterie od Mango.

Mosaz je také obvykle lépe snášena a při jejím nošení se tolik netvoří alergické reakce nebo záněty. nebuďte proto překvapení, že z mnoha bižuterních kousků ze slitin niklu a dalších obecných kovů se vám čas od času zanítí třeba ušní dírka. V dobách našich babiček se z hygienických důvodů používala třeba mosaz na kliky. Zinek a měď totiž působí antibakteriálně.

Nová dokonalost: Nedokonalost

Mango navázalo na trend, který já osobně velmi kvituji. Spojil v jarně letní kolekci geometrické tvary, zejména kruh a ovál, jejichž geometrickou dokonalost rozbil nejen nepravidelnou povrchovou úpravou. Připomíná čerstvě vypracované výlisky z litiny, která je proslulá svým drsným nepravidelným povrchem. Tento detail je nesmírně originální a zajímavý. Přitahuje pozornost, ať už se jedná o lesklé nebo matné zpracování. Šperky tak získávají parádní patinu, nedokonalost mne baví.

Recenze kvalitní pozlacené bižuterie od Mango.

Rozměry pro ženy, které mají křivky

Už jste nejspíš zaregistrovali, že Mango uvedlo svou značku Violeta pro ženy kypřejších tvarů. Do sortimentu zdaleka nepatří jen oděvy, ale také šperky či obuv a další doplňky. A tomu je přizpůsobená i velikost nebo nastavitelné díly. Skvěle padnou útlým krasotinkám i půvabným ženám krev a mléko. Argumentů hrajících pro Mango je ale na poli bižuterie ještě více.

Recenze kvalitní pozlacené bižuterie od Mango.Recenze kvalitní pozlacené bižuterie od Mango.Recenze kvalitní pozlacené bižuterie od Mango.

Zpracování, z něhož mi občas jde hlava kolem

Za ta léta, která svou pozornost bižuterii věnuji, mohu potvrdit, že ne každého výrobce zajímá kvalita. Mnozí produkují hezky vypadající odpadky, kterým pěkný vzhled vydrží při troše štěstí půl roku nošení. Tomu říkám tragédie pro planetu. Šperk tohoto typu nemá vůbec cenu donést ke zlatníkovi, aby vám jej pozlatil nebo obnovil ochrannou barevnou vrstvu. Vyjde vás to na 1000 a více korun. Jde vlastně o výrobu bižuterních fast fashion odpadků. To se mi moc podporovat nechce.

Letos nemám první bižuterní kousky z Mango. Už před lety jsem pořídila nějaké kousky, hlavně pak náušnice. A mohu říct, že ani jednou jsem v jejich nabídce nenarazila na kazový kus. Podle mého názoru je jejich sortiment nejkvalitnější z nabídky,  kterou na domácím trhu můžete najít.  Provedení má úroveň, vykazuje známky trvanlivosti, výroba musí být pod poměrně přísnou kontrolou kvality, jinak bych už objevila vady a rozhodně by se to projevilo na pokovení. Některé šperky mám už pět let a jeví minimální známky opotřebení. A podotýkám, že to ještě nebývaly kousky z mosazi. Očekávám, že mosazné novinky budou krásné i sedm let. A bohové mi odpustí, ale Pilgrim Mangu nesahá ani po kotníky.

Recenze kvalitní pozlacené bižuterie od Mango.

A že vypadají jako designérské kousky s puncy luxusu

Vždycky, když šperky z Manga vezmu do rukou, mám radost. Vzhledem totiž klamou. Nevypadají jako bižuterie, ale vykazují znaky, pro něž bych je byla schopná, s zvláště zkombinované s outfity, považovat za řádově dražší designérské kousky. Šperky z Manga se mi skvěle kombinují. Skvěle se hodí k business stylu, výborně vypadají se sportovními nebo boho outfity. Lze s nimi vytvořit opulentní kombinace, ale lze s nimi stejně dobře vyhovět požadavkům minimalismu. A vždycky dodají tomu, co nosím ten správný šmrnc.

Tři tipy na to, co bych si vybrala z aktuální kolekce

Výrazný řetízek s hadím splétáním vypadá fantasticky.

Náramek s uzlem je evidentně inspirován šperky Céline Paris, tato verze ale neudělá člověku díru do peněženky. Céline Paris až jednou…

Trojitý náramek vždy bude vypadat efektně, pozlacený a z mosazi vydrží krásný déle

Ikonické zlaté kruhy, které by neměly chybět ve výbavě nikomu

https://shop.mango.com/cz/zena/bizuterie-nausnice/nausnice-nepravidelne-kruhy_17022001.html

Zaujaly vás tyto šperky? Už jste nějaké v Mangu pořizovali?

Dejte mi vědět na IG nebo tady v komentářích.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

Leave a Comment