Home Beauty Recenze Natura Siberica: Zpevňující krém na ruce

Recenze Natura Siberica: Zpevňující krém na ruce

by katerina
Recenze zpevňujícího firming krému na ruce Natura Siberica

Krásný den, milí čtenáři,

taky už se nemůžete dočkat jarních radovánek? Já se na ně připravuji. Přesnější by bylo říci, že na ně připravuji zahrádku. Zrovna minulý víkend jsme s mým bráškou připravovali zahradní stroje a trochu se prali s džunglí, která nám přes zimu nějak záhadně nakynula. Byla to docela dřina, ale odměnili jsme se za to prvním letošním grilováním, což bylo fantastické. S jarem ale zase začínají moje ruce trpět. Jinak. je to samý šrám a samá bolístka. A tak jsem se tentokrát rozhodla testu podrobit Zpevňující krém na ruce Natura Siberica. K dnešní recenzi také přidám srovnání zkušeností mého Aleše.

Obalový design, balení a cena

Tato značka, která pochází z Ruska mi nikdy obaly a zpracováním nepřipomíná ani v nejmenším oběžnou dostupnou kosmetiku. Chápejte to tak, že krém při svém objemu 75 ml stojí 175 Kč, ale je v něm tolik zajímavých látek a je balen tak, že bych za něj dala klidně i o polovinu více a vůbec bych se přitom nezarazila. Na druhou stranu jsem nesmírně ráda za cenovou politiku, která je jednoznačně příznivá. Koneckonců. kdo by asi tak vyhrál, když bych se měla rozhodovat mezi tím, jestli nám doma k obědu udělám rybu, nebo zda si budu ruce mazat krémem, byť tak dobrým krémem…

Recenze zpevňujícího krému na ruce (firming cream) Natura Siberica.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obal krému na ruce Natura Siberica s rostlinným motivem vždycky vidím ráda. V této variantě na něm najdeme ženšen pravý, vynikající adaptogen s velice zajímavou plejádou účinků. Jsem ráda, že složení je uvedeno jasně a přesně na krabičce, i když by mne neurazilo ani to, pokud by bylo na plastové tubě krému, po níž přípravek výborně stéká silou gravitace, a tak nedochází ke zbytečnému plýtvání. Prostě snadno vydoluji i tu poslední kapku a nemusím tlačit silou takovou připomínající pokus o zdvihnutí 60kilového závaží. Ale vraťme se k designu. Nemohu si pomoct, ale v něm cosi oldschoolového, cosi z osmdesátých a devadesátých let. Jenže mně se to líbí. Možná jde o ten zlatý proužek. Těžko říct.

Recenze zpevňujícího krému na ruce (firming cream) Natura Siberica.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Složení plné adaptogenů v Natura Siberica umí

Mimo hodnotného slunečnicového oleje, mezi ingrediencemi nacházím také olej ze semen brutnáku lékařského, který má vynikající hojivé a tišící účinky na podrážděnou pokožku. Deriváty oleje z borovice sibiřské výborně tonizují a posilují hydrolipidový film. Navíc jsem si všimla, že je to jeden z nejlépe vstřebatelných olejů. který za sebou nenechává pocit mastnoty. Extrakt z ženšenu výrazně zpevňuje pokožku, přispívá k jejímu lepšímu prokrvování a tím pádem i výživě. Pomáhá aktivovat metabolismus kožních buněk. Schizandra čínská se také řadí mezi adaptogeny a pomáhá harmonizovat buněčnou obnovu, dodává kůži pružnost a řadu vitamínů a mikroelementů posilujících funkci membrán. Večernice sibiřská působí zklidňujícím účinkem, tlumí záněty. Jeřáb sibiřský je bohatý na antioxidanty a tlumí negativní vlivy prostředí. Právě oxidační stres je jednou z příčin rychle stárnoucí kůže rukou. Heřmánková květová voda zklidňuje a urychluje hojení. Extrakt z měsíčku lékařského pečuje, působí antimykoticky a tiší iritovanou kůži. Meduňka lékařská má osvěžující efekt. Extrakt z mydlice lékařské změkčuje pokožku.  Extrakt z kopřivy dvoudomé pomáhá detoxikovat kožní tkáně. Jak vidno, aktivních rostlinných složek je v krému bohatství. A na jeho působení je to znát. Navíc tento produkt Natura Siberica obdržel certifikaci ICEA COSMOS NATURAL, což je záruka prvotřídní kvality a šetrnosti, jak z hlediska výrobního procesu, tak z hlediska působení na lidské tělo.

Recenze zpevňujícího krému na ruce (firming cream) Natura Siberica.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Moje zkušenosti

Aplikace, vůně a konzistence

Začala bych od konce. krém patří k těm s pocitově bohatou texturou. Je hustý, na první dotek však  lehoučký, přikládám to hlavně důmyslné kombinaci olejů ze slunečnice a brutnáku. Po prvním rozetření mne velice pozitivně překvapil. Téměř okamžitě se totiž začal vpíjet do kůže a zanechával za sebou pokožku nádherně hebkou až saténovou bez nepříjemného mastného filmu. To se mi velmi líbilo. Vždycky mi potom vydržel příjemný pocit „zacelené pokožky“ nikoli však ucpané nánosem oleje. Dlouho, třeba i tři hodiny. Vůně je nevtíravá, příjemná, svěží. Cítím v ní určitě nádech bylinek, nejvíce ze všeho meduňku a heřmánek.

Recenze zpevňujícího krému na ruce (firming cream) Natura Siberica.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výsledky po prvním týdnu a za měsíc

Vypotřebovat krém mi trvalo měsíc přesně. Mazala jsem si tlapky každé ráno a každý večer. Po týdnu jsem registrovala zpevnění nikoli kůže, ale nehtů. Ne asi takové jako u krému Manno, ale pořád to byla dosti příjemná změna k lepšímu. Kůže nebyla přesušená, přestala se šupit a bylo vidět že se zlepšila její schopnost udržet si hydrataci. Zřejmě posílením hydrolipidového filmu, díky čemuž nebyla tak náchylná na různé vnější vlivy vč. podráždění mechanického nebo kvůli mrazu a větru.

Recenze zpevňujícího krému na ruce (firming cream) Natura Siberica.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po měsíci jsem si všimla toho, že mi zesvětlaly některé starší jizvičky. Ruce vypadají celkově zdravěji, mírně omlazeně, reliéf pokožky je jednotnější a kompaktnější. Rozhodně trpím méně na přesušenou kůži. A rozhodně mi začaly růst nehty jako blázen. Nevím, jak to Natura Siberica dělá, ale nikdy jsem tak dlouhé „pařáty“ neměla. Navíc je nová nehtová hmota opravdu kvalitní. Ubylo na ní rýh, bílých teček. Nehty se méně lámou a třepí. Nemůžu si stěžovat. Pocit, který tento krém dokáže vyčarovat je taky slibný. Je to učiněný komfort.

Jestli je krém zpevňující nedokáži na své relativně mladé pokožce posoudit. Má k tomu ale nakročeno, protože pevnost kůže ovlivňuje kvalita hydrolipidového filmu na povrchu, výživa buněk, schopnost udržet hydrataci a antioxidační působení tlumící škodlivé působení volných radikálů.

Recenze zpevňujícího krému na ruce (firming cream) Natura Siberica.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Alešovi zkušenosti se zpevňujícím krémem Natura Siberica

Aleš má pokožku mnohem náročnější než já, speciálně na rukou je to vidět. Patří k sušenkám, ale ruce jsou toho všeho korunovaným králem. Proto se mu snažím vždy nabídnout vynikající péči a vybírám mu krémy jedině poté, co jsem je sama otestovala a byla jsem nadmíru spokojená. Protože jsem si všimla, že hřbety rukou Aleše už vykazují i známky stárnutí, po svých zkušenostech jsem zvolila tento zpevňující krém od Natura Siberica. A protože je Alda v mazání doslova mazák, hned ho adoptoval do výbavy nočního stolku.

Recenze zpevňujícího krému na ruce (firming cream) Natura Siberica.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Líbilo se mi, že krém se dobře roztíral a rychle vstřebával. Navíc voněl docela svěže. To mi vyhovuje. Nemám rád květinové „smrady“, což Káťa dobře ví. Mažu si ruce vždy ráno a večer, občas i během dne. Ale s časem jsem zjistil, že se potřebuji mazat méně. Krém jsem používal asi dva měsíce, než mi došel. Viděl jsem, že během té doby se pokožka ozdravila. Byla méně suchá a méně podrážděná. Řekl bych, že na mě ten krém fungoval. I když jsem občas s Káťou dělal něco na zahradě, nebo jsme uklízeli doma, většinou to nebyla taková katastrofa. Jindy jsem měl ruce rozpraskané a hodně trpěla kůže kolem nehtů, která se dokonce olupovala. S tímhle se to ale zlepšilo a mám dojem, že to vypadá mnohem lépe. A hlavně mám lepší pocit!

 

Máš zkušenosti s krémy Natura Siberica? Jaký krém bys Aldovi doporučil(a)?

Z dnešní recenze je to vše. Budu se těšit u další na viděnou. Krásný začátek týdne!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

1 comment

Recenze: Maska na ruce Natura Siberica - IntuitiveDiary.com 10.3.2020 - 11:13

[…] dopřát nějakou péči navíc. Obal bych tentokrát přešla a odkázala vás na analýzu designu v tomto článku. Pozastavím se u vůně, která je ztělesněním dokonalosti a klidu domova. Parfemaci tak […]

Comments are closed.