Home Beauty Velká recenze kondicionérů Coslys

Velká recenze kondicionérů Coslys

by katerina
Recenze kondicionérů Coslys pro normální a barvené vlasy.

Krásný den, milí čtenáři,

dnes se podíváme na zoubek francouzské značce Coslys, která je proslulá především svými přípravky pro péči o tělo a vlasy. Dlouho jsem ji v BIOOO míjela, až si mne jednou při důslednějším studiu složení získal fakt, že obsahovala hojnost výtažků ze zimolezu anebo tužebníku. To jsou moji dva oblíbenci v rostlinné říši. A tak jsem si řekla, že do toho půjdu. Protože přeci kondicionér potřebuji. A víte, že já do zásoby už příliš nenakupuji. Spojila jsem užitečné, minimalistické a příjemné do jednoho. Výsledkem je tato recenze.

Design ušitý francouzskou jemností

Obaly Coslys jsou charakteristické. Vždy se setkáte se stejným vzorcem. Pozadí je osazeno obrázkem nejvýznačnější rostlinné složky. Dělá mu společnost pole s důležitými informacemi. Zadní strana je skutečně tak informačně bohatá, že jediné, co tam schází, je ona recenze uživatele. Přehledné, jasné, stručné, ne úplně nudné, nicméně ani žádná designová hitparáda. Mne ovšem zajímá především to, co je uvnitř.

Recenze kondicionérů Coslys pro normální a barvené vlasy.

Víčko výrobce zkonstruoval klasické, praktické, spojené přímo s aplikátorem. Není mu co vytknout, krom jedné jediné věci. Přípravky, oba dva, mají docela řídkou konzistenci, a tak pozor na razantnější zatlačení na tubu. Vyletí z ní prudký proud  hmoty o relativně nízké hustotě.

Složení Coslys vévodí tužebník jilmový

Hned na druhém místě složení je uvedena tužebníková květová voda. Tato bylina je věhlasná pro své pozitivní účinky na mastné vlasy a mastnější pokožku, u nichž tlumí nadměrnou produkci sekretu mazových žlázek. Pokožku hlavy zklidňuje, působí proti lupům, má dezinfekční a hojivé účinky.

Recenze kondicionérů Coslys pro normální a barvené vlasy.

Kondicionér Coslys pro normální vlasy

Mezi další zajímavé složky se řadí ve vysoké míře zastoupený jojobový olej, který pomáhá uchovávat hydrataci vlasového vlákna, zahlazuje ho a chrání jejich proteinové struktury před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí. Lecitin pak pomáhá vlasy zvláčňovat. A poslední zajímavou, ne však vždy typickou složkou, je extrakt z lilie bělostné, který bych osobně příliš nedoporučovala silným pylovým alergikům, které tato kvetoucí kráska dokáže občas pekelně potrápit. V kosmetickém průmyslu se ale využívá především pro své hojivé a regenerační účinky. Kůži umí obnovovat opravdu znamenitě. Ale to jsem hovořila o kondicionéru určeném pro normální vlasy.

Recenze kondicionérů Coslys pro normální a barvené vlasy.

Kondicionér Coslys pro barvené vlasy

Ten, který má pečovat o ty barvené, obsahuje navíc extrakt z limonky izraelské, která patří do rodiny static obyčejně pěstovaných jako druh slaměnky na našich zahradách. Limonka vykazuje velmi dobré vlastnosti zpomalující působení oxidativních procesů zapříčiněných slunečním zářením, především složkami UVA a UVB. Proto zpomaluje vymývání a změny barvy vlasů vlivem expozice slunečním paprskům. Dnes se o limonce hovoří i v souvislosti s účinky proti  rakovině propukající na základě oxidativního stresu.  Ale vraťme se ke kondicionéru pro barvené vlasy. Aby se opět docílilo lepší hydratace vlasového vlákna, je ve složení hojně zastoupena také šťáva z aloe vera.  K tomu jsou v produktu zastoupeny esenciální oleje:

  • rozmarýnový, který pomáhá pokožku hlavy prokrvovat a tím  pádem vlas lépe vyživovat od cibulky;
  • šalvějový, který pomáhá eliminovat drobné záněty kůže, pokožku hlavy osvěžuje;
  • levandulový, jenž je proslulý zklidňujícími a hojivými účinky;
  • tymiánový, který skvěle dezinfikuje, tonizuje a posiluje.

Recenze kondicionérů Coslys pro normální a barvené vlasy.

V kondicionéru je zastoupen Olus Oil – čili směs olejů rostlinného původu, jejichž základem jsou triglyceridy. Vlas uzavře a chrání. Ale čistý jojobový olej ve složení nehledejte. Zato je ve velké míře zastoupeno rostlinné zvlhčovadlo v podobě glycerinu.

Konzistence a aplikace kondicionérů Coslys

Musela jsem si nejprve zvyknout na to, že z tuby vytlačím vždy velice řídkou hmotu, která svou hustotou připomíná spíše pečující šampon ale rozhodně ne pečující kondicionér. Přičítám to na vrub vyššímu obsahu vody a a květové vody z tužebníku. To má bohužel jedno úskalí. Balení o 250 ml je během dvou až tří měsíců pryč. To je poměrně nepříznivé vzhledem k ceně šplhající se na téměř 300 Kč.

Recenze kondicionérů Coslys pro normální a barvené vlasy.

Aplikace je příjemná a jednoduchá,  ale na dlouhé vlasy toho opravdu vyplácáte hodně. Je třeba si také dát pozor na to, aby vám kondicionér bohapustě nesjel z mokrých dlaní do vany. Za to si pak vždycky nadávám. A tak je lepší aplikovat postupně, třeba po třech dávkách. Nejprve ke kořínkům a pokožce hlavy, poté do délek a pak jedna pořádná dávka do konečků. Necháte působit 2-5 minut a pak smýváte, což jde opravdu lehce a dobře. Kondicionér vlasy vyloženě zhltnou.

Recenze kondicionérů Coslys pro normální a barvené vlasy.

Účinky a jedno překvapení pro mastné vlasy

Na variantě pro barvené vlasy s limonkou mě bavilo několik věcí. Vůně limonky a esenciálních olejů byla během letních měsíců kdy jsem produkt požívala velmi příjemným aromaterapeutickým zážitkem. Je totiž velmi svěží a přispívá k příjemnému pocitu i během odporných letních veder. Kondicionér si opravdu poradil s tím, aby prudké slunce vlasy příliš neničilo, ale bylo nejlépe si je pro tento účinek mýt co dva dny.

Oba přípravky pak ode mne dostávají obrovskou pochvalu, protože:

  • nezatěžují vlasy – účinné látky se dobře vstřebávají a zbytek přípravku lze snadno vymýt;
  • vlasy se po použití dobře rozčesávají;
  • pečují o pokožku hlavy, která se poté nemastí, i když kondicionéry zapracujete v hojné míře ke kořínkům;
  • pokožka hlavy je zklidněná a nešupí se;
  • vlasy se lesknou a vypadají pěstěně.

A právě proto jsem ochotná přivřít oko nad tím, kolik produktu musíte spotřebovat na jedno opečování vaší koruny krásy. Ty výdaje se vyplatí.

Recenze kondicionérů Coslys pro normální a barvené vlasy.

Komu bych kondicionér Coslys doporučila a komu ne?

Jásat z něj budou majitelky a majitelé rovných a jemných vlasů, jejichž kštice podléhá vyšší tvorbě mazu. A to i když mají vlasy barvené, nebo je trápí nějaké kožní neduhy.

Recenze kondicionérů Coslys pro normální a barvené vlasy.

Stačit ale nebude rozhodně těm, kteří potřebují pod vládou na oleje bohatých přípravků zkrotit neposedné kudrny, krepaté vlasy nebo potřebují zpětně získat nadvládu nad přesušenými vlasovými vlákny a neposednými konečky. Domnívám se, že přínosem by kondicionéry Coslys nebyly ani pro ty z nás, kdo trpí na přesušenou vlasovou pokožku.

Koupila bych si kondicionéry znovu? Ano, hlavně na léto a období, kdy vlasy produkují více mazu.

Už jste zkoušeli nějaký produkt od Coslys? Patříte mezi příznivce hutných nebo spíše lehkých pečujících přípravků na vlasy?

Budu se těšit na všechny Vaše zprávy. Prosím, posílejte zatím přes IG, FB nebo mail, poruchu komentářů řešíme a vypadá to na zapeklitý oříšek.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

1 comment

Recenze Coslys: Intimní mycí gel s růží - IntuitiveDiary.com 17.3.2020 - 10:47

[…] Coslys poznáte na první pohled. O designu jsem psala již nedávno, když jsem recenzovala jejich vlasové kondicionéry. Jsem ráda, že je čistý, přehledný a praktický. Jen snad písmo by mohlo být na zadní […]

Reply

Leave a Comment