Home Beauty Recenze Zklidňujícího krému Argital s hěřmánkem

Recenze Zklidňujícího krému Argital s hěřmánkem

by katerina
Recenze Zklidňujícího krému Argital s heřmánkem, řebříčkem, měsíčkem.

Krásný den, milí čtenáři,

ráda bych vás seznámila s mým oblíbeným letním krémem na tvář. Má ho na svědomí italská značka biodynamické kosmetiky Argital, která se mimo prvotřídních surovin může pochlubit certifikáty Demeter a BDIH. Pojďme si představit Argital Zklidňující měsíčkový krém.

Recenze Zklidňujícího krému Argital s heřmánkem, řebříčkem, měsíčkem.

Recyklovatelné materiály na prvním místě

Argital je značka, která je pro mne symbolem udržitelnosti na poli obalového designu. Papírový krabička je zhotovená z kartonu, obsahuje důležité informace, zejména pak čitelně nadepsané složení. Tuba o objemu 50 ml je zhotovena z kovu. Takže ji po spotřebování produktu stačí vyhodit do speciálního kontejneru určeného pro tento typ odpadu. Dnes již není těžké je najít, jsou po boku žlutých a modrých vidět čím dál častěji. Šroubovací víčko zhotovené z plastu má ve svém středu hrot, kterým prorazíte zapečetěné hrdlo krému, které je tak po celou dobu 100% ochranou Zklidňujícího krému Argital před kontaminací a znehodnocením. Designově jsou obaly spíše konzervativní, dnes však osvěžené také obrázky dominantní ingredience krému. Já ale recenzuji přípravek ještě v původním balení. Pro případ přikládám odkaz na to současné.

Recenze Zklidňujícího krému Argital s heřmánkem, řebříčkem, měsíčkem. Recenze Zklidňujícího krému Argital s heřmánkem, řebříčkem, měsíčkem.

Zklidňující krém Argital plný toho nejlepšího z evropské přírody

Základ tvoří emulze vody a mandlového oleje, který má vyživující, zklidňující účinky, pečuje výborně o citlivou a dětskou pokožku. Klíčkový olej by měl díky vysokému obsahu vitaminu E omlazovat kůži. Této složky jsem se obávala, protože trpím alergií na pšenici. Žádné drama se však naštěstí nekonalo. Olivový olej doplňuje skvalen a Omega 3 mastné kyseliny.

Recenze Zklidňujícího krému Argital s heřmánkem, řebříčkem, měsíčkem.

Heřmánek, řebříček a měsíček

Heřmánkový extrakt tonizuje pleť, zklidňuje a zvláčňuje. Výtažek z řebříčku je vynikajícím lékem pro ženskou pleť a má nadání zklidňovat a hojit leť rozjitřenou hormonálními výchylkami. Mimo to má protizánětlivé účinky. Extrakt z měsíčku je ale ze všech můj nejoblíbenější. Je to univerzální ranhojič, který regeneruje, zaceluje, bojuje proti zarudnutí. Pleť je jeho zásahem vždy kvalitnější a ta moje se díky tomu cítí velmi pohodově.

Recenze Zklidňujícího krému Argital s heřmánkem, řebříčkem, měsíčkem.

Ani esenciální oleje nemusí být nepřátelé citlivek

Esenciální olej z levandule také tiší, navíc osvěžuje a pomáhá uvolňovat napětí. Ten z citronové kůry zase vyrovnává barevný tón pokožky. Esenciální olej z meduňky zklidňuje a zrychluje hojení. Navíc také ulevuje svědivé pokožce nebo té reaktivní. Olej z ylang-ylang posiluje a omlazuje.

Recenze Zklidňujícího krému Argital s heřmánkem, řebříčkem, měsíčkem.

Těší mne, jsem zelený jíl, váš největší přítel!

A konečně blahodárný gel ze zeleného italského jílu je elixírem bohatým na minerály včetně křemíku či hořčíku, měď a další prvky, které pleť komplexně ozdravují – od srovnání ph do latě až po regulaci citlivosti receptorů na záněty, kterým po čase pomáhá úspěšně předcházet.

Recenze Zklidňujícího krému Argital s heřmánkem, řebříčkem, měsíčkem.

Jak jsem si Zklidňující krém Argital s heřmánkem naordinovala?

Tento zázrak za 320 Kč (50 ml) jsem používala zejména jako denní krém. Přestože je hmota ukrytá v tubě na první pohled relativně hutná, na pleti se přemění v jemný a skvěle vstřebatelný závoj. Při kontaktu s pokožkou taje a proniká do hloubky, aniž by za sebou zanechávala pocit ulepenosti nebo mastnoty. Jedná se o konzistenci, kterou preferuji a vím, že u Argital se na ni mohu bez obav spolehnout. Denně jsem se Zklidňujícím krémem Argital docílila sametově hebké pokožky, která byla prakticky ihned připravena na nalíčení. Mohla jsem bez obav použít make-up minerální i konvenční. Výsledky byly velice dobré. Během aplikace jsem si také velmi libovala ve vůni, v níž lze opravdu velmi silně cítit tři klíčové bylinky – heřmánek, měsíček a řebříček. Ale abychom si rozuměli, vůně není přehnaně výrazná. Je příjemná. Okouzlující, jako letní rozkvetlá zahrada.

Recenze Zklidňujícího krému Argital s heřmánkem, řebříčkem, měsíčkem.

Odezva mojí pleti

Kapitola č. 1: Hydratace

Zklidňující krém Argital s heřmánkem velmi dobře hydratuje. Ovšem tato dávka bude stačit zejména problematické, mastné, smíšené, normální pleti. Významné plus si připíše také tam, kde pokožka není suchá, ale pouze citlivá. Nemyslím si však, že by to bylo také stoprocentní řešení pro pleť stárnoucí, od věkové hranice 35+.

Recenze Zklidňujícího krému Argital s heřmánkem, řebříčkem, měsíčkem.

Kapitola č. 2: Zarudnutí

Vnímala jsem po každé aplikaci velmi komfortní pocit. Žádné pnutí ani zrudnutí. Naopak se povrch pleti utišil a červené skvrnky i jizvičky vždy před jeho mocí mírně ustoupily a vybledly. Dalo by se říci, že barevný profil byl jednotnější a postupem času se z toho stal téměř permanentní stav.

Recenze Zklidňujícího krému Argital s heřmánkem, řebříčkem, měsíčkem.

Kapitola č. 3: Záněty

Pochválit musím také to, že i zanícená tvář na formuli Zklidňujícího krému Argital reagovala nadmíru dobře. Záněty se ohraničily a rychleji odezněly. Netrpěla jsem během používání ani jednou na ucpané póry nebo černé tečky, resp. jich nepřibývalo, ani se nerozrůstaly co do obsazené plochy.

Recenze Zklidňujícího krému Argital s heřmánkem, řebříčkem, měsíčkem.

Kapitola č. 4: Zklidnění

Dám ruku do ohně za to, že když budete Zklidňující krém Argital používat důsledně a pravidelně, velmi brzy se vaše iritovaná tvářička ukonejší. Tak jako u mě. Hledáte-li tedy vynikající krém pro citlivky, právě jste ho objevili. Jeho zklidňující vlastnosti jsou na úrovni mnohem dražší speciální dermokosmetiky nebo high-end značek. Poznámka na závěr:  Nejraději jej používám v letních měsících.

Koupím si jej znovu? Ano, ráda! Avšak nyní bych do něj přidávala vždy pár kapek arganového oleje, abych jej obohatila o anti-agingové zlato!

Slyšeli jste již o biodynamické kosmetice? Znáte kosmetiku Argital?

Budu se těšit na všechny vaše komentáře a zprávy.

Brzy na shledanou u dalšího článku.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment