Home Beauty Recenze: Dr. Agera pleťové sérum s azulenem

Recenze: Dr. Agera pleťové sérum s azulenem

by katerina
Recenze Dr. Agera pleťového séra s azulenem.

Krásný den, milí čtenáři,

pleťové sérum je pro mě nezbytnost. A pro vás? Je těžké vybrat to správné, viďte. Nabídka na trhu je převeliká. Nedávno jsem pohledem v drogerii dm zavadila o jihokorejskou značku Dr. Agera a jejich pleťové sérum s azulenem, které by mělo mít zklidňující účinky. Nejsem si ale tak docela jistá, jestli opravdu zvolili správnou kategorizaci účinků… Více v recenzi.

Recenze Dr. Agera pleťového séra s azulenem.

Jen fialová to může být

Jestli mě značka něčím zaujala, byl to na první pohled vyčnívající obalový design kartonové krabičky. Na fialovou se snadno očkem přilepím jako včelka na žlutavý pyl květů. Metalické provedení je pro můj kovy milující kus jen třešničkou na dortu. Po chvilce zkoumání popisu a složení jsem si řekla, že by bylo fajn vyzkoušet jihokorejskou kosmetiku, která se probojovala až do drogerie, a že poplatky za zalistování nejsou vůbec levná věc.

Recenze Dr. Agera pleťového séra s azulenem.

Ten vzhled už víc sérovitější být nemůže

Flakon Dr. Agera pleťového séra je zhotovený z čirého skla s fialovou matnou povrchovou úpravou. Nemá etiketu, informace jsou na povrch nanesené tiskem. Uzávěr má v sobě integrovanou pipetu, která velmi dobře funguje. Jejím nedostatkem, a to dosti zásadním, je její délka. Skleněná část pipety je příliš krátká na to, aby dosáhla až ke dnu lahvičky. To pocítíte především při dolování posledních 10-12 dávek. O to je to horší, protože tekutina je vazká a převrácením lahvičky ji ven stejně nedostanete. Vždy tam prostě 2-4 dávky zůstanou. 

Recenze Dr. Agera pleťového séra s azulenem.

Aplikace Dr. Agera pleťového séra s azulenem

Průhledná čirá velmi vazká tekutina se dobře nanáší na dlaň a z ní přenáší na pleť. Rychle se vstřebává. Lepí jen několik chvilek po zapracování. Zanechává za sebou pocit osvěžení, lehkosti, pleť nedusí nezatěžuje, nedělá silikonovou krustu. Po séru vždy nanáším krém a ten se v případě noční i ranní rutiny velmi dobře vstřebává a po séru neklouže. Do pokožky prostupuje tak, jak má. Takže z hlediska aplikace není séru co vytýkat.

Recenze Dr. Agera pleťového séra s azulenem.

Pár poznámek ke složení

Dr. Agera pleťové sérum má zajímavé složení. Vysoko je postavený hydratační glycerin a zjemňující urea. Ve složení je zastoupen také posilující arginin a kyselina hyaluronová. O zklidnění se má starat extrakt z pupečníku asijského a azulen. Extrakt z kvasinek má vysokou biologickou hodnotu. Dále je zde zastoupen extrakt z černohlávku, výtažek z ženšenu, z lotosu, extrakt z kaštanů, z dřevokazné houby zvané ohňovec, z eleuterokoku. To je řada na živiny bohatých adaptogenů, které mají za úkol pleť omlazovat a starat se o její optimální kondici v reakci na vnější podněty.

Recenze Dr. Agera pleťového séra s azulenem.

Co opravdu Dr. Agera pleťové sérum dopřeje vaší krásné tvářičce

Jako první bych kvitovala hydratační účinky. I v letních parnech i v zimě při ranní péči přináší velice příjemný pocit zvlhčení během celého dne až do večera. Líbí se mi, že přetrvává a příliš neslábne. Pleť tak nebývá podrážděná z nedostatku vláhy. Sérum přináší i velký komfort, pokožka je spokojená, taková vyrovnaná. Ale pokud dojde ke kontaktu s alergenem nebo nepřízní prostředí, před zarudnutím a pocity stažení, svírání, pálení neochrání. Na to je malý pán. Pokožku ale hezky vyhlazuje a řekla bych, že lehce pomáhá v boji proti stárnutí. Nepozoruji nové vrásky, zvětšování těch stávajících ani jejich prohlubování, naopak vidím spíše vypnutí a mám dojem, že kůže je pružnější. 

Recenze Dr. Agera pleťového séra s azulenem.

Cena, výdrž, společný život

Za Dr. Agera pleťové sérum s azulenem si připlatíte. Já ho koupila za nějakých 550 Kč, jestli se nepletu. Na druhou stranu ho v lahvičce máte 50 ml (resp. cca 45 ml).  I tak to není zlé. Zakoupila jsem ho v dmku, ale když jsem se nyní dívala, zda ho ještě mají online, nenašla jsem ho. Nejspíš se moc neuchytilo, přeci jen je to na drogerku drahá záležitost. Přesto si myslím, že by bylo skvělé, pokud bychom v drogeriích mohli najít více péče pro citlivou pleť. Společně jsem to táhli od začátku září do konce prosince. Sérum jsem v množství 3-4 kapek používala ráno i večer, v zimě jsem ho zařadila pouze do ranní péče.

Recenze Dr. Agera pleťového séra s azulenem.

Potřebovala bych Dr. Agera pleťové sérum znovu?

Má odpověď není jednoznačná. Pokud máte kvalitní zklidňující kroky péče, které následují a předcházejí séru, toužíte-li hlavně po hydrataci, pak je to dobrý společník. Pokud ale víc cílíte na zklidnění, pak bych zapátrala jinde.  Hydrataci mi dodá i skvělé sérum od Dulcia Natural, Lavery, nebo Nobilis Tilia. Já jsem očekávala od této fialové lahvičky něco jiného, jiné kouzlo, jiný zázrak. Doufala jsem ve zmírnění zarudnutí a větší zklidnění, ochranný štít před každodenní zátěží pro pleť.  Pokud chcete hydrataci, trošku omlazení, pak je to dobré sérum.

Recenze Dr. Agera pleťového séra s azulenem.

Ráda bych ještě dodala, že neucpávalo póry a pokožka po jeho zásahu bývala vždy hezky šťavnatá. Navíc nebylo parfemované, což také potěší. Ale můj vztah k tomuto výrobku je takový nemastný, neslaný. Neurazí, nenadchne.

S jakým produktem se vám stalo něco podobného?

You may also like

Leave a Comment