Home Beauty Velká recenze: Tělová kosmetika Planeta Organica Baobab

Velká recenze: Tělová kosmetika Planeta Organica Baobab

by katerina
Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Zdravím vás u další velké recenze,

možná jste zaregistrovali, že nedávno na přetřes přišla vlasová kosmetika Planeta Organica Baobab. Dostala velmi slušné hodnocení, pokud zohledním cenu. A nyní přišel čas upřímně odhalit klady a zápory tělové péče.

O designu toho není třeba říkat mnoho, v recenzi vlasové péče Planeta Organica už bylo řečeno mnoho, proto si tentokrát přípravky v recenzi rozebereme jeden po druhém.

 Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Tělový krém Planeta Organica Baobab

Balení by potřebovalo přidat. Cena nikoli

Tělový krém je dodáván v tubě o objemu 140 ml. A to je pro mě po čertech málo, potřebovala bych balení alespoň dvojnásobné. Takto, zejména v zimě, padne za vlast už po dvou týdnech. Tuba je praktická, krém se z ní hezky dostává, jen ke konci, chcete-li být opravdu úsporní a neztratit ani kapku hydratační substance, budete muset tubu přestříhnout a její obsah vydlabat. Na jejích stěnách totiž produkt ulpívá v množství jedné až dvou dávek. Tohle je kontrolní test, který dělám vždy.  A tady by byl jistě prostor pro zlepšení. Když také zohledním cenu produktu, která se na pilulka.cz vyšplhala ke 329 Kč, je to trochu nepoměr. Já bych v tomto případě bez váhání utratila za přípravek 220 Kč, cenovka šplhající se nad tři sta korun dle mého osudu už není tak úplně ideální. Udržuji si přehled o ingrediencích, jejich cenách na světových burzách (ano, kosmetické ingredience se nakupují jako komodity, třeba jako pšenice…). Ten je ovlivňován mnoha faktory, sklizní, počasím, trendy ve vývoji. Svůj podíl mají i certifikace produktů. Za částku 329 Kč bych pravděpoodbně volila jiný produkt,  a to ačkoli jsem si tělový krém Planeta Organica Baobab opravdu zamilovala.

Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Proč mě tělový krém Planeta Organica Baobab bavil

Jde-li o tělovou péči, mám ráda parfemace. Ne všechny, ale ty, které jsou decentní, rafinované, originální a přináší příslib vanilkových vzpomínek na parfém Lolita Lempicka L. To Planeta Organica Baobab (celá řada) splňuje dobře a hovořila jsem o tom již v recenzi vlasových produktů. U kosmetiky jde totiž také o senzorickou zkušenost, a tu krém poskytuje víc než dobrou. Jeho textura je hutná, vláčná, ale není nepříjemně mastná. Jakmile tuto až lehce narůžovělou substanci rozetřu po těle, okamžitě si s mou kůží porozumí. V mžiku oka se vstřebává, občerstvuje napnutou pokožku, hydratuje a zvláčňuje. Z tělových krémů Natura Siberica a jejich dalších koncernových značek, které jsem měla možnost vyzkoušet, je tento co do vstřebávání nejlepší. Žádný bílý povlak, žádná nutnost přehnané masáže. Ne! Je to textura vyloženě vyvinutá pro uspěchané dny 21. století. Lockdown nelockdown.

Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Je prý vyvinut tak, aby zpevňoval pokožku

Tohle nemohu potvrdit. Tonus pokožky se samozřejmě zlepší, pokud dostane správnou hydrataci a alespoň nějakou výživu. Ovšem potvrdit zpevňující účinek po 2 týdnech společné cesty nemohu, na to by bylo třeba vyplácat alespoň 2-3 balení. Přesto si myslím, že má přípravek v zimní péči o pokožku co nabídnout, dokáže ji zjemnit a zklidnit.

Pár vět o složení Tělového krému Planeta Organica Baobab

Základem je zklidňující hydrolát z komonice bílé. Tuková složka je běžný průměr, dokud ve složení nespatříte olej z baobabu, který o pokožku dobře pečuje. Má totiž schopnost utišit podráždění, včetně toho ekzematického. Pomáhá doplnit hydrolipidovou bariéru a přispívá k lepší hydrataci pleti tím, že pomáhá efektivně bránit ztrátám vlhkosti z hlubších vrstev kůže. Obsahuje poměrně velkorysé množství antioxidantů (vitamíny A, E, K), čímž pomáhá proti stárnutí pleti a dokáže také zlepšit probarvení pokožky. Dále je zde přítomna esence z pelargónie vonné neboli geránia. Ta má protizánětlivé, pečující a zklidňující vlastnosti. Proto si myslím, že by krém býval dostal z mé strany ještě lepší hodnocení, pokud bych jej mohla denně používat souvisle po dobu alespoň měsíce. Jak víme, pokožka se obnovuje v cyklech po 28 dnech. Tak bych dokázala lépe posoudit, jestli jsem krému nezamítla jeho cenovku předčasně… Další ingrediencí je extrakt z kávy, který má za úkol pokožku lépe prokrvit. Prokrvující efekt jsem nezaznamenala, možná mohl být velmi slaboučký. Vyšší prokrvení periferie zlepšuje zásobení výživnými látkami z nitra těla. Kapiláry mohou efektivněji dopravovat živiny do pokožky. A ano, to může vést k její mu zpevnění. Ale opět říkám, na potvrzení účinku bych potřebovala více času.

Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Sprchový gel Planeta Organica Baobab

Rozumné balení za rozumnou cenu?

Sprchový gel Planeta Organica Baobab je dodáván v lahvičce z kouřového plastu o objemu 280 ml. Je opatřena pumpičkou, což pro mne představuje velké plus. V koupelně se musí na opatrnost ohledně kontaminace produktů dbát dvojnásob, pumpička je proto zcela ideální. Do přípravku se nedostane nic, co by nemělo. Pumpička funguje dobře a je dobře zvolená s ohledem na konzistenci sprchového gelu. Gel vás na pilulka.cz vyjde na 219 Kč. To opět není nejnižší cifra, ale rozhodně bych ho za cenovku nezavrhovala.

Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Abych dokázala lépe vyhodnotit, zda je vyšší cena v pořádku, potřebovala bych sondu od výrobce, zda například prostředky využívá na obnovu africké krajiny nebo zda z nich financuje vzdělávání zdejších komunit či snad zdravotní péči a přístup k čisté vodě. S takovou etickou pohnutkou jsem ochotná připlatit.

Když to ale rozbalí v koupelně

Přesto po funkční stránce nemám produktu co vytknout. Na žínku jej nanáším v množství odpovídající 4 stisknutím pumpičky. Vytváří poměrně bohatou pěnu, řekla bych, že stabilnější a bohatší než většina sprcháčů Natura Siberica (před loňskou inovací). Je velmi jemná, pokožku šetrně čistí. Koupel či sprchu provází také příjemná vůně, která hladí smysly. Po osušení kůže nepne, není suchá. Sprchový gel Planeta Organica Baobab hodnotím jako velmi povedenou záležitost. Dokonce se s ním skamarádil i můj Aleš, a to je co říct, protože jeho srdcovka je Yope Soap.

Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Nové balení koupíte až za dva a půl měsíce

Za tu dobu mě sprchový gel nezklamal, jeho vnímání mojí pokožkou se nezměnilo, Aleš ho také považuje i po dvou a půl měsících za rozumnou věc. Jeho výdrž je tak průměrná. Určitě mě tento přípravek potěšil, protože se o kůži dobře staral i v zimním období, kdy jsem denně venku trávila nejméně hodinu, ale spíše dvě sportem neb o alespoň procházkou, když už jsem si vyrobila ten tenisový loket…

Složení je na tom zajímavě

Základ tvoří voda s extraktem z komonice bílé. Mimo to ale ve sprchovém gelu najdeme také ingredience, které o pokožku pečují: baobabový olej a kakaové máslo. Druhá jmenovaná ingredience je bohatá na antioxidanty a dokáže pokožku účinně zvláčnit. Extrakt z kávy by měl opět usnadnit výživu a kůži vypnout. Ale především chci zmínit extrakt z mýdlových ořechů, který je k povrchu těla opravdu velmi šetrný. To byl též důvod, proč jsem si pochvalovala vlasovou řadu produktů. Doufám, že jej budeme v kosmetice vídat častěji.

Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Tělový peeling Planeta Organica Baobab

Teď už víte, co je to zlatý střed

Na peelingy si potrpím. Tento je takovým zlatým středem. Co se těla týče, mám raději exfoliaci mechanickou, a tento peeling nabízí velmi dobrý výsledek. Není olejovitý, koupelna po jeho zásahu zůstává prakticky netknutá. A já to kvituji! Není tuhý, výborně se nabírá a krásně se po pokožce roztírá. Brusné částečky představují mix solných zrnek, drť ze skořápek meruňkových jader a mletých šištiček borovice sibiřské, které se někdy také říká ruský cedr. Částečky nejsou drsné, zabezpečují vynikající peelingový efekt. O lepší skluznost po pokožce se stará přítomné bambucké máslo. O pěstící účinky zase olej z baobabu.  Pokožka je po aplikaci hladká a výborně přijímá další péči.

Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Že byste měli mávnutím kouzelného proutku štíhlejší postavu?

Tohle opět nečekejte, mechanická stimulace pomáhá prokrvit, společně s kávovým extraktem se tato reakce kůže ještě násobí. A to je dobře. Je třeba nechat kůži prokrvit, aby se lépe obnovovala a vypadala celkově zdravěji. Ale zázraky neumí. Vzhled vylepšíte opravdu důslednou péčí a soustavností. Takže šroubovací butelka z kouřového plastu o objemu 300 ml vám vydá na takové 2-3 měsíce koupelnových rituálů. U mě na dva, snažím se totiž Aldu vždy ukecat, aby mi trošku „odrhnul“ i záda. Přínos tedy vidím v efektu jemného prokrvení. To vám dá ale téměř každý peeling. Tak proč utratit honosných 359 Kč (opět na pilulka.cz) za tento? Pokud potřebujete solný peeling, který bude ke kůži šetrnější, pak tento bude dobrou volbou. Rozhodně je více „gentleman“ než můj oblíbený tělový scrub s jeřabinami z řady Flora Siberica. A na rozdíl od něj, koupelna bude nemastná a čistá. Takže proto.

Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Krém na ruce Planeta Organica Baobab

Moje gusto je něco trochu jiného

Krém má opět nádhernou vůni, kterou mne hodně navnadil. Je však hutný a řekla bych, že ho ocení všichni ti, kteří preferují krémy ochranné, mastnější, zimní. To já bohužel nejsem, dávám přednost hydratačním a zvláčňujícím krémům, po nichž nemám pocit mastných rukou. Příkladem budiž Alverde, Natura Siberica či Lush. Ta mastnota je obvykle zapříčiněná nějakou z olejových složek, které jsou spíše povrchově aktivní. Tady to je slunečnicový olej. Nevstřebává se do hloubky, spíše promašťuje epidermis, aby zůstala pružná a dobře vzdorovala chladnému nebo větrnému počasí. Tam má tento krém místo. Ale do své každodenní rutiny ho implementuji jen opatrně. Sama jsem se přistihla, že přes den utíkám k oblíbenému krému Faroe Island od Natura Siberica. A tento přenechávám Alešovi, protože jemu mastnější složení nevadí, má ho rád.

Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Cenovka, která potěší spořivce

Plastová tuba je vlastně zmenšenina té od tělového krému z téže řady a skrývá v sobě 75 ml přípravku. A za toto balení dáte jen asi něco kolem stokoruny. To není vůbec zlé, protože ve složená najdete stále hydrolát z komonice nebo baobabový olej či kakaové máslo.

Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Slovo závěrem

Celkově hodnotím řadu tělové péče Planeta Organica jako zdařilou a zajímavou. Mrzí mě, že cena je tak vyšponovaná (leč chápu, že ji prodražuje také certifikace ECOCERT). Pokud by klesla u tělového krému a sprchového gelu na hranici 200 Kč, dokážu si představit, že bude trvalou součástí mojí rutiny. U peelingu jsem ochotná si připlatit. Co bych již nepotřebovala, je krém na ruce. Raději bych ho viděla s trochu jinou recepturou, kde slunečnici vystřídá bambucké máslo nebo jojobový olej.

Recenze tělové kosmetiky Planeta Organica Baobab - šampón, tělový krém, krém na ruce a sprchový gel.

Ačkoli je tato recenze relativně přísná, vůbec tím nechci říci, že se jedná o kosmetiku špatnou. Ne, je dobrá, je kvalitní, líbí se mi. A určitě stojí za vyzkoušení. Tělový krém udělá zvlášť dobrou službu pánům a dámám, které chtějí oddálit stárnutí pokožky těla, to baobabový olej umí znamenitě. A ta vůně, to se těžko popisuje, s ní se prostě musíte setkat.

*Děkuji dovozci, společnosti Antim Plus (zastupuje např. též Natura Siberica či Organic Shop) za možnost produkty otestovat. Produkty mi byly věnovány v rámci spolupráce, která skončila v prosinci 2020.

Už jste o této značce přírodní kosmetiky slyšeli? 

Budu se na vás těšit u dalšího článku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment