Krásný den, milí čtenáři,
asi nemusím říkat, že peeling je důležitý pro údržbu tváře. Přestože v současnosti více preferuji peelingy enzymatické či s ovocnými kyselinami, nemyslím si, že ani ty založené na mechanickém působení nejsou špatné. Jsou podle mne však vhodnější pro mstnou nebo smíšenou a normální pleť, která netrpí na záněty, akné ani vyrážky. Výjimku však tvoří Dr. Konopka’s hloubkově čistící peeling.
Vizuální tradice značky
V každém detailu obalového designu, ať již jde o kartonovou krabičku nebo tubu, se odráží jasné indicie, které pozorovatele ihned upozorní na to, že ani v tomto případě nic nevybočuje z vizuální identity značky. Líbí se mi, že je obal opět doplněn o ilustraci hlavní bylinné ingredience v podobě šalvěje. Tuba je opět kovová, což je příjemné z hlediska možností recyklace. Šroubovací titěrný vršek ve tvaru osmihranném je plastový. Během manipulace je třeba dávat pozor na to, aby bylo hrdlo tuby očištěné, jinak vršek nemusí správně nasednout a přípravek by vám mohl zbytečně vysychat. Dávejte si na tubu pozor při závěrečné snaze vymáčknout z ní ještě posledních pár dávek. Produkt má tendenci nekontrolovatelně vyprsknout. Pak se s ním snadno plýtvá.
Aplikace Dr. Konopka’s hloubkově čistícího peelingu
Konzistencí připomíná řidší krém, v němž se nalézají drobné neostré brusné částečky. Peeling je třeba nanášet na navlhčenou pleť, aby se zlepšila skluznost pokožky. Na jednu hloubkovou očistu stačilo množství přípravku odpovídající 3 větším hráškům. Dr. Konopka’s hloubkově čistící peeling nejlépe odvede svou práci, pokud budete pokožku masírovat krouživými pohyby a přitom si zachováte lehkou ruku.
Povězte, kdo soudný si bude svou tvářičku dřít se silou svalů horníka, jež v ruce třímá krumpáč a snaží se z horniny vydolovat vzácné kovy a kamení. Chápu, že úsilí, s nímž čistíte pleť, by se rovnalo vervě onoho zlatokopa, ale věřte mi, uděláte tím víc zmatku než užitku. Speciálně pokud tvářička vykazuje známky zvýšeného mazotoku, nekontrolovatelné produkce pupínků a záplavu jizviček po tom, co jste do nich zasáhly nenechavými prstíky. Buďte ke své pleti něžní. Ona vám to oplatí.
Tato kosmetická vychytávka právě tehdy pleť vůbec nedře. Brusné částečky jsou velice jemné a hojně zastoupené. Pokožku čistí šetrně. Prsty po pokožce jsem vždy kroužila minutu až dvě, dokud jsem nezpozorovala, že přípravek začíná zasychat. Poté jsem pleť opět navlhčila, aby se ona zasychající krusta rozpustila a následně smyla vlažnou vodou, dokud nebylo poslední zrnko peelingu pryč.
Pokožka má ráda výsledky
Nepatřím k lidem, kteří by si dávali plané naděje, když vidí, že ani celé spotřebované balení produktu nezměnilo zhola nic. Jak se říká, provedlo medvědí službu. Jsou-li po jednom spotřebovaném balení výsledky nula nebo dokonce otagovány záporným znaménkem, pak od produktu upouštím. Naštěstí to rozhodně není příběh, který by psal Dr. Konopka’s hloubkově čistící peeling. Na pleti působí skutečně hřejivě, jak je uvedeno v jeho originálním názvu. Tento prokrvující efekt otevírá póry. Tudíž peeling působí na dvou frontách:
- mechanicky odstraňuje odumřelé částečky kůže,
- uvolňuje póry, aby vydaly vstříc jeho čistícím účinkům obsah, který si dlouho syslily pro svou potěchu a vaše upřímné rozhořčení.
Ze začátku očistná peelingová kůra
Přimlouvám se za to, naordinovat si alespoň z počátku tento peeling 2x týdně. Vydržte měsíc, měsíc a půl. Uvidíte, že pleť máte na pohled čistší a černé tečky již nebudou tak výrazným šrámem na vašem půvabu. Poté dopřejte pleti peeling pravidelně jednou týdně. V dlouhodobém horizontu zejména majitelky smíšené a mírně problematické mastné pleti uvidí, že se snížila produkce nadbytečného mazu, v jehož záři by se dokázal svět odrážet podobně jako v zrcadle.
Jak to Dr. Konopka’s hloubkově čistící peeling dělá?
To je velmi dobrá otázka. Jestli jste si všimli, na obale je zvýrazněna šalvěj. V podobě hydrolátu je významnou ingrediencí přípravku. Má nadání čistit pokožku, zlepšovat její stav, je-li mastná a problematická, regulovat tvorbu mazu, hojit záněty, dezinfikovat a také velmi dobře stahuje, a tak bojuje proti černým tečkám a rozšířeným pórům, které jsou právě pro ty malé černé mršky ideálním hnízdem k pohodlnému životu. Tento efekt ještě podporuje přítomnost extraktu z vilínu viržínského. Aby docházelo k prokrvení pokožky, byly do přípravku zařazeny extrakty ze zázvoru lékařského, olej a hydrolát z lístků máty peprné.
Rostlinné komponenty šité na míru ženské hormonální rovnováze
Pokožka, pro níž je tento peeling určen však mimo to potřebuje také výrazně zklidnit. Proto je do složení zařazen extrakt z pruskurníku lékařského, stulíku žlutého, heřmánková květová voda, hydrolát z levandule lékařské a meduňky lékařské. Mezi rostlinné spojence, kteří pomáhají s regenerací kožních buněk pak patří extrakt z komonice bílé, jeřábu sibiřského, rmence sličného či hydrolát z kořene anděliky lékařské. Zvláště poslední jmenovaná suroviny se využívá úspěšně v tradičním bylinném lékařství v případech, kdy je pleť ve špatném stavu vlivem rozbouřených hormonů a hormonální nerovnováhy. A abych nezapomněla, přípravek je certifikován COSMOS NATURAL.
Obilné deriváty
Já si nemohu pomoci, ale Dr. Konopka’s má prostě skvělé složení. Opatrní by ale měli být ti alergičtí na pšenici a lepek. Z obilovin se totiž získávají emulgačně působící látky. Já sama jsem s nimi však problém neměla. Je to o individuální reakci.
Za málo peněz hodně muziky
Myslím si, že s tímto peelingem neuděláte chybu ve věkové kategorii do 35 let, a také v případě, že máte mastnou, smíšenou pleť i po pětatřicítce. Balení o 75 ml v ceně do 110 Kč vydrží klidně rok, to znamená krásných 52-62 dávek. Jedna dávka vás tak vyjde zaokrouhleně na maximálně 2, 10 Kč.
Dr. Konopka’s hloubkově čistící peeling i pro citlivky
Peeling není agresivní, na pleti neštípe, dokáže být velmi něžný, ačkoli brusnou složku tvoří mleté skořápky meruňkových pecek. Dokonce ani citlivou pokožku neirituje. Musíte však počítat s tím, že vlivem prokrvujících složek bude pročervenalá zhruba 10-15 minut po vašem koupelnovém zákroku. Přesto se budete cítit hodně v pohodě. Podobně jako po zpovědi. Očištěná a v pohodě. Místo třikrát zdrávas Maria však pleť budete tonizovat, nanesete sérum, olej anebo pečující krém.
Koupím jej znovu?
Pokud bych opět nějakým způsobem došla k mastnější pleti, tak s radostí ano! Nyní jsem takový trošku sušší a preferuji peelingy enzymatické. Nicméně mám v zásobě na testování ještě hydratační mechanický peeling Dr. Konopka’s, a na ten se těším, hlavně během léta.
Další články o značce Dr. Konopka’s naleznete zde.
Jak jste na tom s peelingy? Zařazujete je do své kosmetiky pravidelně?
Užívejte si krásné dny a uvidíme se zase za týden!