Krásný den, milí přátelé,
bylo by hezké rozloučit se s letošním rokem jednou pozitivní recenzí, co říkáte? Souhlasím s vámi. Proto jsem vybrala čtveřici produktů od značky, která je de facto sestrou Natura Siberica. Pojďme si přiblížit, jak vlasová kosmetika Planeta Organica Baobab obstála. Napovím jen, že se bude líbit vám, kteří bojujete s jemnými vlasy, objemem a lámavostí.
Překrásný design jako sen o divoké Africe
Když jsem poprvé spatřila design vlasové řady Planeta Organica Baobab, vybavil se mi song s osmdesátek od Toto s názvem Africa. Krásné ručně malované vzory etiket, které zobrazují africkou přírodu na dosah lidské ruky. Odkudkoli na světě. Představa o baobabu, zásadní ingredienci celé řady. Miluji, když ve mně dokáže design evokovat komplexní zážitek. Ten pak dotváří unikátní parfemace, v níž se baobab také odráží. Pokud jste totiž už zkoušeli prášek z této rostliny, víte, že voní sladce, lehce kořeněně. Mně připomíná vánoce. Navozuje příjemné pocity.
Mají obaly nějakou vadu na praktičnosti?
Butelky jsou zhotovené z kouřového plastu. Šampon i kondicionér mají balení po 280 ml. Víčka jsou vyklápěcí, čili nic nešroubujete a nemusíte si ani dělat starosti s funkčností pumpiček. Mám tento typ uzávěrů ráda, protože bývá spolehlivý. A to dokonce i na cestách. Vlasové sérum Planeta Ogranica Baobab je vybaveno střičkou. Produkt obsahuje čirou tekutinu v objemu 150 ml. Má o něco víc surovou vůni. A nakonec tu máme masku v klasickém šroubovacím kalíšku o objemu 300 ml. Já bych se přikláněla k tomu udělat to naopak. Maska by mohla mít 280 ml, kondicionér však 300 ml. Protože masky většinou spotřebuji méně a spíše ji dávám do délek, kondicionér ale používám ve větším množství a nestydíme se jej aplikovat ani na pokožku. Obalový design i materiály jsou jinak v pořádku a hodnotím je jako zdařilé.
Šampón Planeta Organica Baobab
Tato nazlátlá středně hustá tekutina opravdu nádherně voní. Na vlasy se hezky přenáší. Při prvním kontaktu s vlasovými vlákny a pokožkou nejprve rozpustí mastné nečistoty bez výrazného pěnění. Pokud žijete v městském prostředí, bytě, doporučuji si pořádně prohlédnout, jaká voda vám při vymývání této první dávky poteče. Já sama se zděsila, jak je moje životní prostředí prašné. Aby se vlasový pokožka opravdu důkladně očistila, je třeba šampón nanést i na podruhé. To už vytváří bohatou pěnu, která spolehlivě umyje zbylé nečistoty. Pro první mytí jsem používala množství produktu odpovídající 1,5 čajové lžičky. Na druhé mytí pak 1 čajovou lžičku šampónu Planeta Organica Baobab. Pokožku umyl hezky, vydržela svěží dva dny, třetí den už se začínala mastit. V tom byl výkon produktu průměrný. Velmi si ale cením jiné věci, nebyla totiž vůbec podrážděná.
Kondicionér Planeta Organica Baobab
Tento vlasový přípravek měl konzistenci jako majonéza. Ale rozhodně voněl mnohem lépe, jak jsem říkala, tahle vůně mi evokuje svátky, sváteční cookies a pohodu. Nanášel se na vlasy velmi dobře, na rozdíl od řady jiných přípravků byl zahuštěný tak, že z vlasů nestékal. Jeho největším záporem bylo rychlé ubývání. Klady ale převažují. Vlasy hezky vyživil, výborně se rozčesávaly, neměla jsem ani náznakem pocit zatížení. Kštice měla hezký objem, byla nadýchaná a vzdušná. I s pokožkou hlavy si výborně rozuměl, neudusil ji, nedělal na ní neprůstupný olejový povlak. Jen bych doporučila, abyste vlasy před aplikací drobátko vyždímali a nechávali kondicionér působit alespoň 3 minuty. Vymývejte vždy teplou (nikoli vlažnou) vodou.
Vlasové sérum Planeta Organica Baobab
Většina vlasových sér, která jsem zkusila, si u mě neudělala zrovna dobré renomé. Moje pokožka hlavy je náročná, ne každý přípravek jí vyhovuje. Bývá z nich dost nešťastná, ba dokonce iritovaná. To však není případ séra na pokožku hlavy Planeta Organica. Je lehoučké, střička vytváří velmi jemný aerosol, která se velmi dobře dostává k vlasovým kořínkům. Je třeba ho nanášet do ještě vlhkých vlasů. Já to dělala ještě tak, že jsem sérum do pokožky hlavy zapracovávala masážním dřevěným kartáčem na vlasy, který má kulovité zakončení jednotlivých zubů. Byl to můj velice oblíbený odpočinkový rituál. A výsledek? Odměnou vám bude ještě lepší objem a také větší odolnost při tepelné úpravě. To poznáte hlavně během fénování, kdy je trvá vysušit o něco déle. Vlasy si u kořínků uchovají více hydratace, vlasové vlákno pak není tolik křehké v důsledku fénování, nošení čepice apod.
Vlasová maska Planeta Organica Baobab
Mám z vlasových masek velký respekt. Velice často totiž mé nadšení z tohoto typu přípravku končí zklamáním, protože maska jednoduše vlasy zatíží a já abych si je znovu myla nadcházející den. Planeta Organica mile překvapila, protože ve vlasech po masce nezůstávala žádná mastná rezidua. Nanášela jsem masku nejen do délek, ale občas i na pokožku hlavy. Masku bylo možné excelentně a rychle vymýt. Pokud tedy máte vlasy mastnější, nemusíte se přípravku vůbec bát. Je skvělý. Poskytne intenzivnější výživu než kondicionér (ačkoli mám pocit, že to je kondicionér pouze v koncentrovanější podobě), ale nezatíží. Nebudete mít splihlé číro, které vám před zrcadlem přinese dávku nespokojenosti. Tuto masku považuji za jeden z objevů letoška.
Jak je to s tím slibovaným zpevněním vlasů
Já osobně jsem jako největší neduh své kštice nehodnotila lámavé vlasy, ale jejich neochotu udržet si objem. V tomto směru řada Planeta Organica Baobab exceluje. Vlasy se mi ale jevily pevnější, to zase ano.
Složení, na kterém si vlasy pochutnají
Nejčastěji se objevují v produktech olej z baobabu, kakaové máslo nebo třeba olej ze semen kávovníku afrického či niacinamid. V případě šamponu ještě hydrolát z komonice bílé, šetrné tenzidy na bázi kokosového oleje a z mýdlových ořechů. Komonice pokožku bezvadně zklidňuje. Mycí složky z mýdlových ořechů nejsou agresivní a pokožku čistí velmi jemně. V masce, ač bych to do ní podle jejích účinků neřekla, najdeme také dva silikony.
Cenová politika: Kde a za kolik vlasovou kosmetiku Planeta Organica Baobab zakoupím?
Oficiálním distributorem značky Planeta Organica pro český trh je společnost Antim plus. Ta sem dováží také Naturu Sibericu. Pokud mám hovořit o cenové politice, tak ta je v případě Planeta Organica nastavena ještě příznivěji, než tomu je u NS. Těžko se tomu věří, ale je to tak. Cenová hladina Natura Siberica je velice příznivá. Obě značky vám rozhodně mají co nabídnout, přemýšlíte-li o tom, že byste si rádi uchovali určitý standard přírodní péče o tělo, vlasy a tvář, ale zároveň jste si do roku 2021 slíbili, že budete více spořit a budete opatrnější v utrácení peněz za kvanta kosmetiky, která vám stejně leží v koupelnové skříňce i rok netknutá.
Pokud si přejete někde ušetřit a přesto dostat vynikající kvalitu, tohle bude sázka na jistotu. Za šampón zaplatíte nyní 101 Kč (běžně 119 Kč), za kondicionér podobně, maska vás vyjde na 139 Kč (běžně 143 Kč) a sérum ve spreji 144 Kč. Dohromady tedy dáte za celou sérii do 600 Kč, leč od kondicionéru bych doporučila vzít raději dvě balení, nebo opravdu důsledně střídat kondicionér a masku v poměru 1:1. Produkty zakoupíte například na pilulka.cz.
A jestli se ptáte, zda i tyto levné kousky s certifikací ECOCERT Cosmos Natural stojí za pořízení, já říkám, že ano. Sérum i masku bych si pořídila znovu. Když najdu nějaký takový přípravek, volám hurá. Šampon a kondicionér ale teď budu muset vyměnit, protože jsem začala sezónně línat. A s tím se pojí i životospráva a uzpůsobení jídelníčku a doplňků stravy.
Testování probíhalo od léta 2020 do prosince 2020.
Děkuji společnosti Antim plus za možnost produkty otestovat.
Jakou péči o vlasy právě používáte?
Těším se na vaše komentáře!
1 Komentař
[…] designu toho není třeba říkat mnoho, v recenzi vlasové péče Planeta Organica už bylo řečeno mnoho, proto si tentokrát přípravky v recenzi rozebereme jeden po […]