Home Beauty Recenze parfému Michael Kors Wonderlust

Recenze parfému Michael Kors Wonderlust

by katerina

Příjemné páteční odpoledne, milí čtenáři,

sluníčko dneska ztratilo na intenzitě a je poměrně chladno, ale to nevadí. Na něhu paprsků při chvílích, kdy tato ohnivá koule stoupá nad horizont, nebo se už snáší k západu, se ráda rozpomenu pokaždé, když do rukou vezmu parfém z dílny Michael Kors. Jsou to necelé dva měsíce, kdy jsem neodolala a sáhla po Wonderlust. Našla jsem jej na e-shopu El nino za velice příznivou cenu, a tak nebylo co řešit. V košíčku mi přistálo to největší balení. Ale s tímto parfémem jsem se setkala už dříve… A setkání to bylo, musím říci, osudové…

První, co mne na oblém flakonku zaujalo nebyl jeho tvar. Moji pozornost si přitáhly přechody barev, které ve mně silně asociovaly obraz západu slunce nebo naopak nesmělého svítání. Jakýsi přechodový čas, kdy nebe není blankytné, ale poslední či první paprsky jej zkrášlují svými něžnými dotyky a barví je do meruňkových, růžových a zlatavých tónů. Tato kombinace mne zcela uchvátila, a tak se na flakonek dívám někdy jen tak, pro potěchu oka, pro radost, až si se mi zdá, že se do těchto přechodů ponořím a vklouznu skoro do příjemného meditativního stavu mysli. Lahvička jako taková je vyrobena z masivního skla a jeví se bytelně. Přiznám se ale, že v kabelce bych ji tahat nechtěla a ani nemohla. Největší balení se svou váhou blíží ke 400 g, což je v příručních zavazadlech, ať už jsou jakéhokoli druhu, opravdu znát. Tudíž doporučuji přenášet raději odstřik v atomizéru. Na druhou stranu koncept balení považuji za zcela odpovídající. Víčko je také krásné a solidní. Byť se jedná o pozlacený plast, je bytelné, na střičce dobře drží a jen tak ho neztratíte. Na samotném tělu parfému je příjemné, že se díky oblým křivkám krásně drží a je v ruce příjemný. Na kosmetické poličce se vyjímá a svým způsobem jej považuji také za svého druhu velice půvabný bytový doplněk, dekoraci. A věřte, v interiéru nepřitáhl jen moji pozornost. Design je prostě líbezný a luxusní.

Samotný parfém má nádhernou kompozici, která je plná orientálních květů a krémových tónů. Ale cítím v ní i přítomnost růžového pepře, který dodává vůni na provokativní pikantnosti. Přesto z parfému nevybočuje, ale spíše upoutá pozornost a je do vůně dobře zakomponován. Hlavu tvoří mandlové mléko, bergamont a růžový pepř. V srdci parfému se nachází jasmín Sambac, heliotrop a karafiát, přesněji jeho drobnokvětá varianta známá jako hvozdík. V základu cítím bílý santal a pryskyřici benzoin, ale uváděné kašmírové dřevo mému čichovému aparátu trochu uniká. To ovšem není nic proti ničemu, protože celkově je vůně skutečně nádherná. Na povrchu kůže se jen pomalu mění a po celou dobu nošení se chová docela stabilně.

Výdrž parfému Michael Kors Wonderlust je víc než dobrá. Vydrží na mě vonět krásně 6 hodin, okolí však parfém cítí prý i po 10 hodinách. Když přijdu domů z pracovních pochůzek a muž se mě chystá políbit na uvítanou (je to možná trochu starosvětské, ale nesmírně krásné), vždy, když tento parfém nosím, nezapomene říct: „Ty dnes ale krásně voníš, Miláčku.“ A to je právě ono. Z počátku se zdá, že je opravdu neskutečně silný a vtíravý. Ale dejte mu pět minut na kůži a vytvoří kolem vás něžný závoj, který se drží u těla a neobtěžuje okolí. Naopak je těší. Pokud se k vám přiblíží další člověk, nedostane vonnou facku, ale je jaksi přiváben onou oblou propracovanou kompozicí, která není ani příliš květinová, ani přeslazená. Přesně řečeno je osobitá, elegantní a neotřelá. Kultivovaná. Wonderlust sbírá zatím jen samé krásné komentáře a je magnetem na komplimenty. Ale stejně jako s každou vůní je důležité to nepřehánět. Pokud zmáčknete aplikátor víc než 5x, není se čemu divit… Začnete působit vulgárně. U této vůně platí pravidlo zlaté trojice. Jednou do vlasů, na šaty a pokud není příliš slunečno, tak na místo, kde tepe krev – krk, zápěstí, za ouška. Poté stačí během dne dvakrát přestříknout.

Pro koho je tento parfém určený? Užijí si ho ženy, které milují kompozice Jil Sander i Lolita Lempicka. Milovnice orientálních, květinových vůní dobře usazených na luxusním dřevitém základě. Nemyslím si, že by se jednalo o signature vůni pro dívky náctileté. Krásná mi v něm připadá mladá žena od sladkých 24 let do doby, kdy se připadá, že je stále dámou kvetoucí, vnímá sebe sama jako elegantní, nebo se elegantně chce cítit. Je to žena s nápady, která ale zároveň nohama stojí na zemi. Vnímavá, laskavá, trochu tajemná, s vytříbeným vkusem a kostýmkem bílé barvy, který odhaluje její schopnosti – být sama sobě skvělou přítelkyní i manažerkou, odvážnou, pozornou a ve všech ohledech půvabnou jako je úsvit nebo naopak západ slunce. Je náročná a má ráda oxymorony jako přiměřená opulence.

Jako většina orientálních vůní, i tato na první přičichnutí může působit příliš těžce, pokud byste si ji měli vzít do teplého počasí. Ale zdání klame. V horkých dnech vyzní ještě lépe, než v těch chladných. Plně se rozvine do krémových tónů a splyne ve zvláštní harmonii s létem, letními paprsky, červencovými pugety, romantickými zahradami s jasmínem a růžemi.

Je velice těžké o Michael Kors Wonderlust psát. Pokud můžete, zkuste ji zažít. Jděte se na ni podívat do parfumerie, v Sephoře ji mají. Půjčte si ji na den od kamarádky, projděte se v závoji květinové orientální vůně. Zadívejte se do červánkového skla a nechtě se unášet. Vciťte se do vůně, sžijte se s ní a ona se vám bohatě odmění krásným dnem, zážitkem.

Já se do Wonderlust zamilovala.

Máte rádi orientální parfémy? Už jste zkoušeli nějakou vůni od Michael Kors?

Užívejte si krásné letní dny a ještě více kouzelné červánky na červencové i srpnové obloze!

 

 

You may also like

Leave a Comment