Home Beauty Recenze: Alverde šampon bambus a máta pro jemné a slabé vlasy

Recenze: Alverde šampon bambus a máta pro jemné a slabé vlasy

by katerina

Krásný den, milí čtenáři,

ještě stále máme léto a osvěžení se dobře hodí nejen v podobě sklenice domácí limonády nebo vynikající vychlazené pramenité vody podávané s kolečkem okurky a mátou. Koktejl, o němž však bude dnešní recenze není určen na osvěžení hrdla, nýbrž vlasů. Vyzkoušela jsem šampon od Alverde s lákavými ingrediencemi v bio kvalitě – mátou a bambusem. A jak si tedy vedl?

Přiznám se, že jsem zatím příliš mnoho šamponů, které by se měly starat o objem vlasů nepoužila. Jelikož mám dlouhou hřívu, která občas trpí suchými konečky a mastnými kořínky, volila jsem spíše takové druhy přípravků, které ošetřovaly vlasové vlákno mnohdy vystavené drsnému zacházení a punkovým vlivům vnějších podmínek. Nemám s vlasy trpělivost a jsem zastáncem rychlé, efektivní a nenáročné péče, která nejlépe dělá zázraky. Nějaký pátek už tradiční konvenční kosmetické produkty střídám s těmi přírodními. A výsledky jsou zajímavé.

Poprvé jsem se pokusila pomocí přírodního produktu popasovat s dvojím problémem – suché konečky, rychle se mastící hříva při pokožce hlavy. Nechtěla jsem jít do ničeho zásadně finančně náročného. Navíc bylo mým přáním, aby se mnou šampon mohl pohodlně cestovat a kdyby se náhodou ztratil někde mezi destinacemi, abych ho neoplakávala jako ztracenou investici. Nabízelo se jednoduché řešení. Vběhla jsem do dm drogerie, sáhla do regálu značky Alverde a vytáhla si příjemně designově vyvedenou lahvičku s čirou tekutinou nevýrazné, ale svěží vůně. Parfemace tohoto produktu mi vyhovovala. Čím jsem starší, tím méně ocením výrazné aroma, které přebije vše okolo.

Produkt měl gelovou konzistenci, která nebyla o nic tekutější, než jsem zvyklá. Tak akorát. Pochválit musím také balení o objemu 200 ml. Je to množství, s nímž opravdu pokryji období prázdnin a ještě mi trošinka zbude. V koupelně se tedy šampon ohřeje přibližně 10 týdnů – alespoň u těch z nás, kteří patříme mezi dlouhovlasé (rozumějte do pasu), středně hustovlasé. Na prázdniny je to tedy ideální balení. V další části roku ale preferuji šampony, které se u mě zdrží trochu déle. A samozřejmě musím zmínit, že jsem zvyklá si mýt vlasy nadvakrát – jednou dostat z nich tu největší nečistotu, podruhé dočistit a pro dobrý pocit, a nerada bych zapomněla uvést frekvenci mezi jednotlivými mytími. Činila tři dny. Při ceně, která není určitě vyšší než 85 Kč, se Alverde stává zajímavou alternativou pro spotřebitele, jež si přejí kvalitní přírodní produkt a netouží za něj utratit horentní částky.

Šampon mě překvapil tím, že jsem ho aplikovala přibližně stejné množství jako konvenčních produktů a s výsledkem jsem byla velice spokojená. Výborně pěnil (na přírodní produkt). Snadno se nanášel, byl v průběhu aplikace příjemný a zanechával na pokožce hlavy opravdu pocit osvěžení. Do očí se mi nedostal, tudíž vás nemohu zpravit o tom, zda v nich štípe či nikoli. Lehce se z vlasů vymýval.

Po aplikaci kondicionéru a vysušení fénem s ionizační technologií jsem mohla pozorovat, že vlasy jsou lehké, nadýchané, hladké a mají celkově větší objem. Vlasová pokožka se zdála být také spokojená. Byla zklidněná, důkladně očištěná, bez projevů podráždění, lupů nebo jiných zvláště v létě nepříjemných neduhů. A to přesto, že obsahuje pšeničné proteiny, s nimiž mé zažívání ale vůbec nesouzní. Pokožce evidentně problém nedělají.  Oceňuji, že produkty Alverde jsou bez silikonů. Pro krásné vlasy jich dle mého není potřeba. Konečky byly hezky zacelené, nezaznamenala jsem, že by byly přesušené.

Jako poslední se pozastavím nad designem. Líbí se mi, že Alverde dělá obaly, které padnou dobře i do menších rukou, přitom jsou bytelné, pevné a jednoduché. Design je minimalistický a především funkční. Ducha přírody však na obale spatříte na první pohled. V koupelně tak udělají kultivovanou parádu. Na fotografiích vidíte ještě starou lahvičku, ale těšit se už můžeme na novou, která je opravdu moc hezká. Nicméně co do pohodlnosti úchopu se mi lépe osvědčila tato oblá.

Jaké máte zkušenosti s přírodními šampony? Už jste vyzkoušeli nějaký od Alverde?

Mějte se báječně a krásný závěr prázdnin!

 

You may also like

Leave a Comment