Home Adventures Můj měsíc s 208

Můj měsíc s 208

Květen ve znamení pikniku, chřestu a pěkných aut

by katerina

Krásný den, milí čtenáři,

poslední shrnutí měsíce, tipy na zážitky, dobroty a radosti jsem vám předávala v březnu. Duben jsem totiž promarodila. Ale květen byl báječný. A navíc to byl první měsíc, kdy mi společnost dělal parádní Peugeot 208. S touhle šelmou jsme si užili opravdu hodně radosti. Pojďme se podívat, kam všude mě vezla a co jsem díky ní zažila.

Chřestové slavnosti omylem a nejsladší jahody

Plán na sobotu byl jasný. Druhý květnový víkend jsme vyrazili s krásnou 208 na Mělnicko, kde je k dostání to nejlepší z jarních plodů a výhonů. Jahody a chřest. Jako první jsme se zastavili v Hostíně u Vojkovic, abychom tak nějak omylem zjistili, že jsem se trefili do tradičních chřestových slavností. Nějak tomu vesmír chtěl a my se ocitli mezi chřesťany, jak s oblibou Jirka Šafář z Českého chřestu říká. A že to byla trefa.

Už se těším, až budu z téhle pořádné dávky chřestu kouzlit v kuchyni!

Tradiční chřestové slavnosti lákají návštěvníky z širokého okolí i Prahy.
Je tady atmosféra doslova prázdninová
Přednáška Jirky Šafáře o chřestu, zemědělství a životě bez chemie.
Mladé rostlinky chřestu, které se budou sklízet až příští rok, letos přerůstají.
Někoho to povídání o chřestu zmohlo.
Jirka Šafář ve víru přednášky
Chřestové koláče od Kabátů
Fritatta s chřstem.
Hráškové pyré s mátou a chřestovou variací.
Zelený chřest vybírejte silnější. Lépe se s ním pracuje!
Bezpečně nainstalovat kontraband do kufru Peugeot 208 není žádná věda.

Povídání Jirky Šafáře si nikdy nenechám ujít. Podá publiku vždycky tu nejvtipnější exkurzi do pěstování této zeleniny. Po intelektuální vložce jsme obhlédli zdejší stánky s dobrotami. Pokud pojedete příští rok, zastavte se určitě u toho s grilovaným chřestem a chřestovým krémem. A protože naši s námi nebyli, vybrala jsem jim kynuté slané chřestové koláče od Kabátů. Pak jsem se ještě jednou prošli po place a já zahlédla svou oblíbenou foodbloggerku Inu z Garden and Kitchen. Když jsme se chřestu nabažili a proutěný košíček naplnili zeleným a bílým kontrabandem, popojeli jsme o pár kilometrů dál. Do Vraňan nad Vltavou.

Bílý chřest se letos obzvlášť vydařil. Vzala jsem i fialové špičky

Obec je proslulá pěstováním jahod, do kterého se tady před víc než dvaceti lety pustila rodina Hančových. A na světě byla Jahodárna Vraňany. Dnes už Farma Vraňany. Před pár týdny tu otevřeli zbrusu novou prodejnu i s kavárničkou a bistrem. Prima koncept, moc dobré dezerty. Jen, pokud patříte mezi skalní introverty, vyrazte raději ve všední den. O víkendech, zvláště sobotách, tu nebývá k hnutí, lidí je všude jako máku. Stojí za to sem přijet nejen pro jahody, ale taky chvilku setrvat a dát si kokosovou nebo špendlíkovou domácí zmrzlinu (jen pozor, není bez alergenu č. 1). Nebo Pavlovu, ale ta je na mě dost sladká. Zato řez Míša nebo Cheesecake jsou perfektní a docela ráda bych panu šéfkuchaři nahlédla do receptur. Po malém „obžerstvení“ a dvou kilech jahod v kufru jsme se 208 svezli domů.

A takhle vypadá nová budova prodejny na Farmě Vraňany u Hančů.

Letničky a trvalky. Moje království.
Jedno zvěčnění.
Lepší cibulový chléb z nabídky tuzemských pekařů jsme nejedli.
Je tam špendlíková! Ale ochutnat můžete zmrzlinu i z vraňanských jahod. Je točená.
Pavlova. Mají i s pařížskou šlehačkou, ale klasika u mě vždycky vede.
Míša dort. Lahůdka.
Cheesecake bez lepku.
Dýňové dortíky.
Záplava letniček.
Koráb už čeká, až s námi vyrazí na zpáteční cestu.

Piknikové vábení a konečně zase spolu

Sobotní odpoledne se pak neslo v přípravě nedělního pikniku. Recept na Pavlovu a chřestový koláč už na blogu máte, ale můžete pomalu začít vyhlížet i ten na chřestový salát. Po hodinách v kuchyni jsem se jala chystat výbavu.  Další den jsme se ve tři odpoledne sešli na jednom z nejúžasnějších piknikových míst nedaleko Prahy. U Mlýnského rybníka v Květnici. Na hrázi u starého mlýna je několik překrásných plácků ve stínu dubů.

Konečně oba páry pohromadě. Konečně zase s Ninuš a Ládíkem. Během covidu nám štěstí nepřálo, ale tentokrát se to vydařilo tím nejlepším způsobem. Měli jsme totiž zároveň důvod oslavovat ještě něco jiného než jen shledání. Také to, že Nince se na ruce blýskal zásnubní prstýnek.  Rozbalili naši piknikovou výbavu. Nachystali dobroty a nealko šumivé víno Scavi & Ray.  Smáli jsme se, užívali si. To je prostě ten druh setkání a veselí, který miluji ze všeho nejvíc. S nejbližšími, pod širým nebem, v místě, kde genius loci dobíjí energii, s těmi, kteří dobrou náladou nešetří.

Chřestový koláč.
Celé piknikové menu nachystané.
Domácí Pavlova, první pokus.
Chřestový salát.
Jahůdky z Vraňan.
Karkade podle Ninuš.
Dobroty.
Scavi & Ray v akci. Nejlepší dealkoholizované šumivé víno.
Bublinky k pikniku patří. Ale milí řidiči, jen bez alkoholu.
Pokud to nejde, stejně si užijete i s bezinkovou limo ředěnou Perierem.
Snědla se do posledního drobečku.
A zase to zabalit a jet domů.

Šeříkové intermezzo

Jestli mě květen vždy dokáže něčím okouzlit, jsou to ulice lemované rozkvetlými šeříky a ploty po nichž se plazí úpony vistárií obalené fialovými vodopády kvítků. Potajmu nahlížím do každé zahrady, kterou minu a z níž vyzařuje šeříkové kouzlo. Jsem bytost květinová. A tak při každé cestě starými částmi Prahy, vilovými čtvrtěmi matičky měst, jsem se kochala fialovými, bílými i purpurovými skvosty. S 208 je jednoduché být koncentrovaná na řízení, ale zároveň si všimnout i toho krásného, co člověk při svých cestách potkává. A proto mě cestovat touhle malou šelmou s velkým srdcem vážně baví.

Nejkrásnější vůně jara.
Návštěvník, který se pod šeříky u nás na zahradě rád rekreuje.
Trocha té krásy doma.
Zmrzlinu mají bez lepku.
Bistro Yoon.
Klánovické jarní výsadby - kdo by té fotce odolal?

Mimo to jsme se 208 vydali také posedět do mého oblíbeného podniku, kde myslí i na bezlepkáře. Vyrazili jsme do Bistra Yoon v Klánovicích, kde mají moc dobré zmrzliny a sorbety, ale také bábovky a dezerty osvobozené od lepku a pšenice.

Wrichova vila s Green Idea

Týden na to přišel bláznivý čtvrtek. Přesně takový, kdy nevíte, kde vám hlava stojí, kdy nestíháte, ale přitom se na všechno moc těšíte. Prostě den za odměnu. Někdy se říká, že čtvrtek je malý pátek, a tentokrát to tak bylo. Ráno jsem se pěkně vyfikla. Jako každý kozorožec mám ráda styl. asi i proto si to s 208 tak užívám. Všechny ty naše společné výlety, pojížďky, bloggerské eventy, tiskovky, práci, články.

Na setkání jsem vyvětrala konečně nové botky od BiancaDi.
Hlásím se hrdě, že i já mám celulitidu. Ale hodlám jí napráskat na kole a rotopedu.
Přípitek samozřejmě bez alkoholu.

Nejdřív jsem vyrazila do Werichovy vily, kam jsem poprvé dorazila v klidu a podařilo se mi zaparkovat až u Karlova Mostu. To se mi ještě nikdy nepovedlo. Vesmír poslouchal. Na event Greein Idea jsem dorazila s předstihem a měla jsem čas si pořádně po víc než dvou letech vychutnat zdejší atmosféru. Tématem byla lymfa a celulitida. Protože už teď pro vás sepisuji článek o tom, jak nohy připravit na letní sezónu, určitě se v něm u produktů ještě zastavíme.

Nový Peugeot 308 SW na české scéně

Po akci jsem popojela do Radotína, kde se konalo představení  modelu Peugeot 308 SW. No uznejte, je stylové dopravit se na Peugeot Peugeotem! Jediná nestylová věc bylo to moje zpoždění. Přišla jsem o báječné vtipy, kterými pan Marco Venturini, ředitel značky pro ČR, zahajuje každé setkání.

Krásné prostředí Vindyšovy továrny v Radotíně.
Ty máky budu mít jednou na zahradě.
A tady jsou hlavní hrdinové (Peugeot 308 SW). Omlouvám se za fotku, je strašná. Ve skutečnosti jsou to fešáci ještě o tisíc procent větší.

Tiskovka se konala v nádherném areálu Vindyšovy továrny. Prosím, vypravte se sem. Na jednu stranu pro architekturu a velmi citlivou revitalizaci areálu, která stojí za zhlédnutí. Kytkoholiky dostanou výsadby na zahrádce. Ano, odhadujete správně, že ty červené máky bych ráda zasadila i u mamky.  Na druhou stranu kvůli báječné gastronomii, kterou potěšíte chuťové pohárky v restauraci Musa. Málokdy si vyberu z poledního menu, ale tady už dva týdny  dokonce sbírám inspiraci i na vaření doma.

Krásné prostředí tiskovky Peugeot ve mě zanechalo hezké dojmy.
Restaurace Musa působící v areálu Vindyšovy továrny je svatostánek dobré gastronomie. Muže už přemlouvám, aby mě sem vzal na randíčko.
Prosím, tu vitrínu míjejte, pokud jste nuceni dodržovat plavkovou dietu.

Ale zpět k 308 SW. Příjemné auto. Moc. Jen ta barvička, které říkají modrá, mi připadá spíš petrolejová, jak jsme se s kolegy z novinářské branže shodli. Projížďka taky byla. Tentokrát jsem nasedla jako spolujezdec, Radotín a okolí moc neznám, ale kdysi jsem jezdívala trasu do Dobřichovic. Jenže vlakem. 🙂 Vůz krásně sedí, má nádherný interiér, automat šlape jako hodinky, vlastně jen stěží zjistíte, kdy vlastně přeřadil, vše je totiž tak plynulé! Ale jeho kratší verze mi sedí víc. Přiznávám na beton je to kvůli tomu zelenému laku karoserie! Akce byla báječná, prostředí, krásné vozy, vynikající jídlo udělaly hodně. Ale to nejdůležitější jsou lidé! To je moje radost!

A pak zase domů, pěkně k práci. Ale že to bylo za odměnu, to popírat nebudu. Moc jsem si celý den užila.

Novinky, které mne dostaly: Lab Biome

A stále pokračujeme čtvrtkem. Nechápu, kde jsem vzala tolik energie. Ale opravdu jsem ve čtvrtek sbalila fidlátka, foťák, rekvizity a novou kosmetickou řadu Lab Biome, která jen před pár dny ohlásila svůj vstup na trh. Nafotila jsem produkty na mém oblíbeném místě a vyšla i zlatá hodinka. Ty fotky mi udělaly neskutečnou radost. A hlavně jsem se konečně mohla postbiotické kosmetice podívat na zoubek a vyzkoušet ji. Řeč o ní v následujících měsících bude. Z toho, co jsem zatím vyzkoušela, z toho, jak si s mojí tvářičkou rozumí, jsem naprosto odvázaná. Mikrobiom pleti je klíč k vitalitě a zdraví. A o ten jde Lab Biome především.

Testování se dočká sedm produktů z řady Lab Biome.

Polštářky pod oči jsou bezvadný vynález!
Oční krém je jemný a nedráždí.
Peptidový krém je naprostá pecka!

Sestřenka a velká premiéra

V týdnu, kdy se odehrávaly všechny ty skvělé velké věci a já byla na roztrhání, přijela také sestřenka Kristý s Kájou. Už dlouho, pokud nepočítám nás s Alešem, jsem neviděla pohodovější pár. Pogrilovali jsme, popovídali, taková pohodička. A zároveň dorazila řada kosmetických novinek, o kterých vám musím říct. Astrid se zaměřil na opalovací přípravky, které šetří zdraví i přírodu. Filtry nové generace jsou přirozeně v přírodě odbouratelné a neničí zdraví vodních organismů. Kneipp zase připomínal kampaň na krásné nožky, v jejímž rámci vyjde pěkný článek s mými radami, jak o chodidla pečovat, i když nemáte hmotnostní parametry baletky Národního. Předvoj péče už tu byl, o té každodenní jsem vám natočila reels na Instagram, kde si mimo jiné zahrály moje nové šaty z H&M, lněné sako z C&A a také dočasně moje šelma s číslem 208 od Peugeotu.

Já a šelma.

Outfit: Šaty H&M, lněné sako C&A, lodičky s otevřenou špičkou Badura (prodává eobuv.cz).

Opalovací péče Astrid šetrná k přírodě i zdraví.
Lodičky s otevřenou patou Badura.
Péče o nohy Kneipp.

Mácháč dvakrát do týdne

Bylo po víkendu a ve čtvrtek mne čekala tisková konference u Máchova jezera v kouzelném hotelu Port. Letos mu je totiž sladkých dvacet pod vlajkou akciové společnosti Regata Čechy. I já bych si tu dvacítku zopákla. Je to bezva věk. 🙂 Takže na značky, zařídit a vyrazit. Bylo to moc hezké odpoledne a jsem ráda, že počasí nám ukázalo vlídnou tvář.

Dva dny na to, v sobotu jsem se v Portu objevila znovu. A bylo to báječné. Nasedli jsme na vyhlídkovou loď a hodinku se plavili po „Mácháči“. Jako správný Instagrammer jsem sbírala záběry. Ba ne. Jen jsem na to jednou měla prostor a klid. A tak jsem si pro sebe zachytila onu jedinečnou atmosféru Máchova kraje přímo z jezera. Jestli plánujete výlety, tento si do itineráře zařaďte. Buď na plavbu na otočku, nebo rovnou jako součást dovolené. A jestli ještě váháte s ubytováním, Port mohu vřele doporučit. Moc dobře se tu odpočívá, výborně se tu jí a člověk má dovolenkový svět jako na dlani.

Pláž u hotelu Port.
Hotelové molo, kam přiráží lodě.
Hotel Port
Výhled na hrad Bezděz.
Cestou necestou.
Rackové.
Myší hrádek, jeden ze dvou ostrovů Máchova jezera.
Krajina poetická.
Staré Splavy
Nová půjčovna sportovního vybavení hotelu Port je hned u vody.
Loď máj největší z flotily, která jezero brázdí.
A právě tahle lodička nás vezla na okružní plavbu.
Hotel Port letos slaví dvacet let pro vlajkou Regata Čechy.
Není to romantika?
Co dodat. Prostě spokojenost.

Trocha módní inspirace pro velké holky a zase to hodování

Začínám být na pochybách, jestli je tento článek dost všestranný, nebo zda tu straním jen baštám, které potěší patro. Tak mi to odpusťte. Na jaře hrozně ráda vařím. V létě mě to tolik nebaví, je na to horko, to radši tancuju u vody a plavu, než abych se dusila ve vlastní šťávě. Nicméně zpět k tématu. V neděli ráno (29.5.) jsme se šli pořádně vyvenčit. deseti tisíc kroků a spojení s přírodou. To mě i Aldu pohladilo po duši. Navíc je po ránu vzduch tak svěží a voňavý!

Potom jsme se vypravili ještě jednou pro chřestovou a jahodovou úrodu. A já měla konečně čas si vyhrát s outfitem a vytáhla svoje oblíbené lodičky s otevřenou patou Gino Rossi z kolekce 2020. Podle mě se v tom roce dělaly nejhezčí boty za nejlepší peníze. A víte, že já jiné než kožené nekupuji (neplatí o trekových).

Outfit: Lodičky Gino Rosii, široké lněné kalhoty C&A (aktuální kolekce), triko s krajkou Dorothy Perkins, džínová bundička Bonprix, šátek nejen do vlasů H&M, kožená kabelka Creole (prodává eobuv.cz).

Pivoňky u nás právě začínají kvést.
A kosatce už někoik týdnů šíří dobrou náladu!
U Hančů už jsem jako doma.
Začínají zrát třešně, bude léto!
Přistižena při činu.
Vidíte v tom také srdce?
Jedna procházková.
Můj oblíbený květnický rybník.
Startují vlčí máky.

Z chřestového království jsme odrazili do Vraňan pro bedýnku jahod. Dnes máme úterý, třetí kilo padne zítra. A je to. A když už jsme tam byli, neodolali jsme ochutnávce. Jak říkám, Pavlova je moc sladká, ale když je správně vysušená, dá se to i odpustit. Naštěstí většinu zbodnul muž, a tak nemám výčitky, že jsem se zase podepsala na figuře před létem. 🙂 A pak přišlo pondělí a úterý. Dny plné práce, která mě baví. Ale už nebylo času, abych vám vyfotila, kam všude jsme se s 208 podívali. Takže budeme pokračovat v červnu, ano?

*Článek vznikl za podpory P Automobil Import zastupující značku Peugeot na českém trhu.

Napište mi sem nebo na IG, jaký byl váš květen, co jste dělali, co vás potěšilo. Těším se na všechny vaše náměty a zprávy!

You may also like

Leave a Comment