Home Health Jak posiluji imunitu? Rakytníkem a hlívou ústřičnou!

Jak posiluji imunitu? Rakytníkem a hlívou ústřičnou!

by katerina
Recenze, hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem Terezia Company, Imunita, Chřipka, Nachlazení, Rýma, Vitalita, Únava

Milí čtenáři,

protože se prý podle mediálních zvěstí blíží chřipková epidemie, rozhodla jsem se pro vás připravit článek, na který jsem se, pravda chystala již od podzimu. Imunitní systém totiž obvykle potřebuje na posílení svých funkcí trochu času a domnívat se, že to půjde hned, přes noc s pomocí horkého nápoje z lékárny, to je nejen naivní, ale podle mého názoru v důsledku i naprosto nezdravé. Potlačí se jen příznaky, ale tělo nemá prostor, čas, ani prostředky se s dočasnou obtíží jménem nachlazení či chřipka popasovat tak, aby mu to nějakým způsobem skutečně prospělo. Jak se říká, neléčené nachlazení, stejně jako léčené trvá alespoň týden. A já s tím souhlasím. Nicméně s vhodnými preventivními opatřeními se průběh celého nachlazení nebo chřipky může zmírnit a tělo má mnohem víc sil se s takovou situací vyrovnat. Já s tím tedy mám tuto zkušenost. V dnešním článku bych vám ráda představila svého oblíbeného pomocníka, který mi pomáhá se vyrovnat s nemocí snáze, lépe a většinou díky jeho schopnostem marodím jen jednou do roka.

Recenze, hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem Terezia Company, Imunita, Chřipka, Nachlazení, Rýma, Vitalita, Únava

Bylo mi osmnáct, když jsem se prvně doslechla o zázračných účincích hlívy a rakytníku. Zprostředkovala mi je má tehdejší lékařka. Byla jsem pacient, který marodil často. Zželelo se jí mojí imunity, kterou nebavilo odolávat chorobám infekčního charakteru a začala pátrat po přírodních preparátech, jež by mi dokázaly pomoci imunitní systém posílit. Objevila tehdy prostředek od české značky Terezia Company, který v sobě spojoval dvě ve světě zdraví dnes velice ceněné ingredience. Hlívu ústřičnou a rakytník řešetlákový. Houby v mrazem sušené, mleté podobě. Rakytník ve formě oleje lisovaného za studena. Obě zabalené do želatinové kapsle, která se snadno polyká.

Recenze, hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem Terezia Company, Imunita, Chřipka, Nachlazení, Rýma, Vitalita, Únava

Při další návštěvě mi s radostí oznámila, že objevila doplněk stravy, který by mohl stát za vyzkoušení a dneska už mohu s čistým svědomím, téměř po deseti letech pravidelného užívání, říci, že se má lékařka trefila do černého. Jsem s tímto preparátem velice spokojená a kúru si zopakuji každý podzim od října do konce prosince, nebo od listopadu do ledna. Během tří měsíců má imunitní systém, který je z velké části usídlen v trávicím traktu, dostatek času zareagovat na  pravidelnou konzumaci hlívy a rakytníku. Olej z rakytníku je vynikající pro imunitu a zdraví kardiovaskulárního systému. Posiluje také kožní tkáň, sliznice, díky vitamínu A je chrání před napadením cizorodými organismy. Hlíva ústřičná zase detoxikuje trávicí trakt, zlepšuje prostředí příznivé pro bakterie a mikroorganismy zabezpečující dobré trávení a nezdolnou obranyschopnost. Reguluje také hladinu cukru a celkově posiluje kondici. Rakytníkový olej ještě mimo jiné dokáže stimulovat tělo a podpořit pocit vitality – tedy to je alespoň můj dojem. Vždycky na mne tak působí, ať již ho užívám ve formě oleje, drti, čerstvých plodů nebo 100% šťávy.

Recenze, hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem Terezia Company, Imunita, Chřipka, Nachlazení, Rýma, Vitalita, Únava

Jaké jsem pocítila výsledky v praxi? Při tříměsíční kúře jsem se cítila dobře. Vitální, čilejší. Trávení bylo tak nějak harmoničtější. Zřídka kdy mne trápila infekční choroba, spíše šlo o lehčí nachlazení, což je na hony vzdálené těžkým katarům horních či dolních cest dýchacích. Obvykle jsem během užívání a ještě měsíc po něm nebyla nemocná vůbec. Jestli jsem si chřipku někdy užila, připadla spíše na březen nebo duben. Celkově jsem vnímala, že jsem fyzicky a možná mírně i duševně odolnější, nebyla jsem tak unavená a rozhodně jsem měla dobrou náladu. Samozřejmě takto hlíva nemusí působit na každého, ale jsem ráda, že já tu svou vzpruhu pro podzimní a zimní měsíce, kdy je organismus náchylnější, jsem objevila už před lety. A také mne těší, že kvalita přípravku je stále stejně dobrá, ne jako u některých jiných, kde se de facto funkčnost doplňku stravy zhoršuje, snižuje se obsah účinných látek z nitra přírody, které jsou dle mého soudu nejšetrnější a pro tělo nejlépe využitelné.

Recenze, hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem Terezia Company, Imunita, Chřipka, Nachlazení, Rýma, Vitalita, Únava

Tato hlíva ústřiční v kapslích obohacených o rakytníkový olej vyjde při tříměsíční kúře na nějakých 650 Kč. Užívají se dvě kapsle denně, nejlépe na lačný žaludek jedna ráno a jedna večer. Přiznám se, že večer už jsem flink, a tak jsem na lačno užívala dvě ráno. A výsledky jsou pěkné, takže bych se toho nebála. Také mě těší fakt, že suroviny se získávají na území České republiky – zejména v pěstování hlívy máme tradici, která se datuje už do 70. a 80. let.  Myslím si, že houby jsou úžasným zdrojem zdraví a vitality pro lidský organismus.

Jaké jsou vaše recepty na posílení těla a imunity, ještě něž vypuknou chřipkové žně? Máte s hlívou či raktyníkem nějaké zkušenosti?

Mějte se krásně a posilujte zdraví!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

 

You may also like

6 comments

Marcela Žižlavská 26.9.2020 - 19:40

Dobrý den,chtěla jsem se jen zeptat jestli můžu dávat hlívu ústřičnou s rakytníkem dlouhodobě. Syn měl problémy s bradavicemi a i na imunitu…po necelých dvou letech vše v pohodě. Nyní 1 denně, ale bez přestávky. Jakmile jsme udělali v létě pauzu,mel bradavice zpět!

Reply
katerina 27.9.2020 - 14:50

Dobrý den, Marcelo,
děkuji Vám za dotaz. Toto bych prodiskutovala např. s lékařem, lékárníkem nebo odborníky z Terezia Company. Já si dělám kúru každý podzim a jsem spokojená. S dlouhodobým užíváním bez přestávek nemám zkušenost. Možná to nebude chtít třeba jen rakytník s hlívou, ale ještě něco jiného.
Moc děkuji a držím vám se synem palce, ať jste zdraví!
Kateřina

Reply
Janka P. 26.1.2018 - 10:37

Ahoj Kati, to je prima tip. Docela bych to zkusila ještě teď, i když prý chřipky a virózy začínají řádit. Co si o tom myslíš? Má to cenu? Měj se pěkně a těším se na další články o doplňcích stravy 🙂
Janka

Reply
katerina 26.1.2018 - 20:10

Janko, děkuji za komentář i dotaz. Po pravdě řečeno si myslím, že hlíva potřebuje čas, aby mohla rozvinout svůj potenciál pro imunitu. Na druhou stranu si ale zároveň myslím, že usnadní též i rekonvalescenci. Takže bych to vyzkoušela alespoň jako dvouměsíční kúru. A uvidíš, jak Ti to bude vyhovovat. 🙂
Krásný víkend!
Kateřina

Reply
Sandra 25.1.2018 - 9:07

Zdravím, Kateřino,
moc hezký článek. My doma používáme jen hlívu, bez rakytníku, ale o této už jsem slyšela ledasco pozitivního. Příští rok ji možná doma zkusíme. Pěkný článek a vystylované fotky. Škoda, že jste to nepublikovala na podzim, to by se hodilo. 🙂 Mějte se 🙂

Reply
katerina 25.1.2018 - 13:49

Sandro, dobrý den, máte pravdu, že jsem měla původně v úmyslu článek do světa pustit už na podzim, ale nějak mi to prostě nevyšlo. Na druhou stranu, pokud chce člověk posílit imunitu a vitalitu na jaro, určitě může začít s hlívou i teď. 🙂 Tak zkuste za 9 měsíců, já už na rakytník nedám dopustit. 🙂
Mějte se krásně a ať jste doma všichni zdraví! 🙂
Kateřina

Reply

Leave a Comment