Home Beauty Recenze Kneipp | Cottony Smooth

Recenze Kneipp | Cottony Smooth

Opravdu dokáže sprchový gel a krém na ruce dostatečně hýčkat pokožku?

by katerina
Recenze sprchového gelu a krému na ruce Kneipp Cottony Smooth

Krásný den, milí čtenáři,

předkládám vám recenzi celkem tří produktů Kneipp. Z řady Cottony Smooth si beru na mušku sprchový gel a krém na ruce. A pak vám ještě povím něco o balzámu na rty, který voní jako vanilkové nebe! A srovnáme si ho s tím s obsahem Aloe vera.

Design Cottony Smooth

Asi máloco symbolizuje hebkost jako květ bavlníku. A tohoto motivu využila i značka Kneipp. Příjemné modré tóny, které design doprovázejí navozují klid. Mám je ráda. Balení jsou hezká, atraktivní. Podřizují se však ve své funkčnosti praktickým požadavkům trhu a spotřebitele. Ten velí rychle, lehce a přesně. Oba produkty jsou baleny v tubách z plastu s vyklápěcími víčky, což je šikovné. Uspoří to čas při manipulaci. A protože je pant i plast víčka robustní, nemusíte se bát, že se vám co nevidět rozbije. Zpracování obalů počítá s každodenní námahou do roztrhání plastového těla.

Recenze sprchového gelu a krému na ruce Kneipp Cottony Smooth

Sprchový gel Kneipp Cottony Smooth

Gel má spíše krémovo-gelovou texturu. Je hedvábná. Stačí ho nadávkovat necelou pětikorunu, abyste umyli většího dospělce. Pěkně pění, pěna je heboučká. Největším benefitem je však uklidňující omamná vůně. Jsem moc ráda, že Kneipp myslí na všechny smysly. Na to, že sprchový gel Cottony Smooth obsahuje sulfátové složky, chová se k pokožce nečekaně šetrně. Nepřesušuje mě. A Aleš? Ten s ním byl také spokojený. Ani on nezaznamenal nepříjemně svíravý pocit na pokožce.

Pro denní použití je to produkt dobrý, kvalitní. Balení o objemu 200 ml pořídíte za  slušných 119 Kč. Vydrží vám přibližně 2-3 měsíce. My s Aldou vždy sprchové produkty sdílíme. Máme v koupelně rádi pořádek a co nejméně lahviček na vaně. Takže ve dvou nám vydržel nějakých sedm, osm týdnů.

Recenze sprchového gelu a krému na ruce Kneipp Cottony Smooth

Složení sprchového gelu Cottony Smotohe od Kneipp

Složení má svá plus i mínus. Je určitě příjemné, že se jedná o produkt bez parafínových olejů, silikonů, parabenů a dalších konzervantů. Konzervace je velice šetrná. Nicméně by se mi líbilo, kdyby se jednalo o sprchovou kosmetiku bez obsahu sulfátů. Výhradu mám také k využití PEG sloučenin, zejména PEG-40 Sorbitan Peroleate. Myslím, že dnes už bychom se těmto syntetickým látkám, při jejichž výrobě jsou využívány suroviny s ne úplně dobrou pověstí a při jejichž výrobě vznikají vedlejší produkty s nepříliš oslavovanou pověstí, mohli vyhnout. Nicméně EU ve svých regulích definuje bezpečnou hranici obsahu těchto látek v kosmetice a povoluje je. S výjimkou BIO kosmetiky. Tam nemají co dělat.

Co ovšem chválím, je bohatý obsah bambuckého másla, oleje ze sladkých mandlí, toho jojobového a extraktu/mléka z bavlníku. Pokožka s nadšením také přijme obsah mléka, který v přípravku najdeme. I díky němu je šetrný k biomu pleti a nenarušuje jej. Z esenciálních olejů zde najdeme ten bergamotový a pomerančový. Parfemace je až na chvostu INCI. Sprchový gel Cottony Smooth ale ani tak nepovažuji za dráždivý. Poslední dobou si na parfemace musím dávat mnohem větší pozor.

Recenze sprchového gelu a krému na ruce Kneipp Cottony Smooth


Celkové hodnocení: 8 bodů z deseti


Krém na ruce Kneipp Cottony Smooth

Tuba o objemu 75 ml vás vyjde na 99 Kč. Ale myslím, že za tu částku dostanete příjemného společníka, který to s vámi při denní potřebě zvládne dva měsíce, možná dva a půl. Já si ho třeba s chutí vozím na cesty. Je stálým pasažérem v mém autě a nyní i v zapůjčeném Peugeotu 208, kterému spíš říkám Pežotku. Proč ho tam mám? Protože nesnáším pocit přesušených rukou, což v klimatizovaných objektech, budovách i autech, dřív či později nastane.  Protože neumím řídit s umaštěnýma rukama. Krém na ruce od Kneipp se pěkně a rychle vstřebává. Proniká hluboko do pokožky a nechává na ní sametový nemastný film. Najednou jsou ruce vláčné, připravené na všechny situace, které za volantem mohou nastat. To je pro mě opravdu hodně důležité. S volantem musím mít precizní a 100 % spolehlivý kontakt. Nedovedu si představit, že by mi rukama kvůli umaštění prokluzoval.

Recenze sprchového gelu a krému na ruce Kneipp Cottony Smooth

Parfemace je trochu ostřejší než u sprchového gelu, pořád však velice příjemná. Mám přesně takové ráda. Těší mne mimo jiné velikost balení. Krásně se schová do přihrádky ve středu palubky, takže mám krémíček doslova po ruce. Když cítím, že je pokožka vysušená (protože vysušuje sluníčko, klimatizace, vítr…), rychle v koloně přemáznu. Zabere to sotva tři vteřiny. Samozřejmě mám zařazeno na P, čili stojím a nikam se nepohybuji. Ctím pravidlo ruce vždy na volantu. Nebo minimálně jedna, než se v případě  manuálu přeřadí. Pocit hydratace vydrží tak 3-4 hodiny. Pak je dobré krémovat znovu. Pokud tedy toužíte po pocitu vláhou nacucané pokožky rukou po dobu 24 hodin, asi je na místě porozhlédnout se jinde.

Recenze sprchového gelu a krému na ruce Kneipp Cottony Smooth

Co na to říká Alda?

Aleš si ruce maže asi 4x denně. Na chlapa docela výkon, že? Taky si myslím. Ale pozor, jeho doteky byly s Kneipp jemnější. Líbilo se mu, že je krém poměrně nemastný a dělá ruce vláčné. To mu vyhovuje. Mastné složení vyhledává v zimě. Během jara jsem mu musela koupit další balení.

Za mě spokojenost. Dělá to, co to dělat má. No, složení mi vrásky nedělá. Hlavní je, že nemám ulepený pocit, můžu v klidu dělat u PC a nic neomatlávám. To fakt nemusím. Když ho Káťa zase přinese domů, bude to jistota. Jsem konzervativní, když něco funguje, moc se mi nechce to měnit.

Recenze sprchového gelu a krému na ruce Kneipp Cottony Smooth

Složené krému na ruce Kneipp Cottony Smooth

Složení je dobrůtka. Hned třetí místo zaujímá olej ze sladkých mandlí. Což mě vlastně překvapuje. Obvykle totiž na pokožce zanechává nepříjemnou mastnotu, ale tady si s tím skvěle poradili. Druhé místo patří glycerinu. Dále zde najdeme relativně velké množství vitamínu E a panthenolu. Z rostlinných ingrediencí jsou například zastoupeny ještě bambucké máslo, bisabolol, esenciální olej z pomeranče, extrakt z bavlníku.

Recenze sprchového gelu a krému na ruce Kneipp Cottony Smooth


Celkové hodnocení: 8 bodů z deseti


Recenze sprchového gelu a krému na ruce Kneipp Cottony Smooth

Jaké máte zkušenosti se značkou Kneipp? 

Těším se na vaše reakce a komentáře, ať už tady nebo na IG.

You may also like

Leave a Comment