Home Beauty Recenze: Argital Rostlinný mycí a zesvětlující gel na obličej

Recenze: Argital Rostlinný mycí a zesvětlující gel na obličej

by katerina

Krásné odpoledne milí čtenáři,

v dobách, kdy mě trápila pleť posetá akné a drobnými jizvičkami a zároveň mě zužovala místa plná černých teček a suchých ložisek, vůbec jsem netušila, jakou správnou základní očišťující péči si vybrat. Vyzkoušela jsem řadu přípravků. A příliš nadšená jsem nebyla. Pokožka reagovala divoce. Obtíže mne neopouštěly. Jediné, co jsem si přála, bylo ten oheň, záněty, bolest zklidnit, abych se mohla usmát, aniž bych fyzicky pociťovala holé utrpení. Směji se ráda, moc, vždyť kolikrát samotný jeden jediný úsměv, vtip, který roztáhne člověku koutky od ucha k uchu, dokáže proměnit den v docela fajn, veselý čas. Patřím mezi ty, kteří se na svět zubí zvesela a rádi. Dělají si legraci ze všeho možného. Jen tak, pro radost.

Jednoho dne jsem se dočetla o léčivých účincích zeleného jílu. Tehdy to byla čerstvě zpopularizovaná novinka. Jíl měl být přírodní zázrak, který to dokázal natřít rozličným neduhům, s nimiž se v moderní, nebo snad lépe řečeno postmoderní civilizaci potýkáme. Záněty, vyrážky, akné, dermatitidy, ekzémy, alergická a podrážděná pokožka. Nadýmání, průjmy, zácpy, nevolno, překyselený organismus. Říkala jsem si, že zelený jíl vypadá jako opravdu účinná metla na širokou škálu obtíží. A tak jsem začala hledat kosmetiku s touto cennou ingrediencí.

Objevila jsem značku Argital. Její domovinou je Itálie. Na vlastní kůži jsem ji vyzkoušela až díky Rostlinnému mycímu a zesvětlujícímu gelu na obličej. Produkt, který by ve výbavě neměl rozhodně chybět dámám ani pánům, kteří trpí neduhy pleti, je mycí gel na tvář. O tom se jistě již většina z vás přesvědčila. Argital má ve své nabídce jeden jediný. A objednala jsem si jej z českého e-shopu biooo.cz. Dnes má značka u nás svůj vlastní, ale na biooo.cz ji najdete stále.  Nerada bych prozradila příliš mnoho, ale už teď pro vás mám dobrou zprávu. České zastoupení připravuje otevření vlastního showroomu v Praze, kde si své objednávky rovněž budete moci vyzvednout, anebo se produkty pokochat a nechat si poradit. A jelikož je to časově náročné, letos se s nimi na World of Beauty and Spa nesetkáme.

Byla středa, psal se rok 2012. Jela jsem do Kotvy vyzvednout svou objednávku. A přivážela jsem si domů pěkného cvalíka. Jsem zvyklá, že podobné typy produktů mívají objem mezi 100 až 200 ml. Tento měl ale čtvrt litru. A jak dlouho jsme spolu udržovali každodenní kontakt? Balení o objemu 250 ml mi společnost v koupelně při večerní a občas i při ranní údržbě tváře dělalo společnost rok! Čtete správně. Celý jeden rok! Vzhledem k ceně, která činí 470 Kč, což se na první pohled může zdát jako částka značně vysoká, se dostáváme k opravdu zajímavému poměru cena/objem/výdrž/účinek. Jeho konkurenti se v koupelnové skříňce ohřejí obvykle 3 měsíce. V regálech obchodů, i těch virtuálních, byste je našli v cenovém rozmezí 100 – 250 Kč. Argital tak jistě stojí za ekonomickou úvahu.

Rozhodně mě potěšilo jeho čisté a minimalistické balení. Lahvička z tvrdého plastu bílé barvy doplněná o růžové nápisy se ukrývala v pěkné kartonové krabičce, jež odkazovala na říši rostlin hned na první pohled. Argital totiž čerpá z přírody a kromě zeleného jílu využívá celou škálu rostlinných složek, díky nimž je tato kosmetika vhodná i pro vegany. Uvnitř krabičky jsem našla letáček oranžové barvy.  Informoval o mycím gelu, uvedeny na něm byly ty nezajímavější ingredience i s popisem jejich účinků na pleť, instrukce, jak správně gel nanášet a udržovat tvář krásnou. A musím říct, že toho si cením. Přeci jen nejsou tak podrobné a pečlivě rozepsané návody běžnou součástí balení. Výrobci se omezují na pár řádek toho nejnutnějšího. Lahvička sama o sobě je solidní, dobře se drží, je bytelná. Víčko se zavírá perfektně a nemám rozhodně strach, že bych ho snad nedopatřením utrhla.

Jestli bych měla vyzdvihnout něco, co si na tomto produktu rozhodně zaslouží pozornost, pak by to bylo jeho parádní složení. Kromě zeleného jílu je tvoří výtažky z heřmánku a růže stolisté, bílkoviny získané z kokosového oleje a pšeničných klíčků, esenciální růžový a levandulový olej, extrakty ze styrače a dřišťálu. O růži a levanduli toho bylo napsáno již nepřeberné množství. Na pleť mají báječné účinky. Dřišťál posiluje pokožku, je bohatý na vitamín C. Styrač je zase druh psykyřice, který působí protizánětlivě. Argital tak vytvořil harmonickou kompozici, která je  vhodná pro péči o každý typ pleti.

Když se rostlinnému mycímu gelu podíváme na zoubek zevrubněji, mohla by někoho vyděsit barva substance. Je totiž značně blátivá (šedozelená), gelovitá. Přesněji řečeno zelený jíl v ní zkrátka nelze přehlédnout. Ale rozhodně to není nic, čeho by bylo potřeba se bát. Pokud v koupelně ukápne na umyvadlo, vanu, dlaždičky, vyřeší to navhlčený hadřík a asi tak 10 spálených kilojoulů. Vůně je bylinková, čistá, nevýrazná. A to je taky fajn. Po delší době mi výrazné vůně začínají lézt na nervy a už se nemohu dočkat, kdy produkt odložím v zájmu přerušení dodávek bolesti hlavy.

Na tomto gelu mne fascinovalo to, jak dobře pění, přestože složení je výsostně přírodní, čisté, zkrátka lákavé. Stačila kapička o velikosti poloviny hrášku. Nanést na kartáček, do dlaní nebo na konjac houbičku. Promnout. A pěna se v tu chvíli objevila v nadýchaném obláčku, který bohatě pokryl celou tvář i krk. Gel rozpouštěl efektivně make-up, očišťoval od každodenní zátěže životního prostředí (například prachových částeček), zbavoval přebytečné mastnoty. Necítila jsem při jeho použití vůbec nic nepříjemného. Poté jej stačilo opláchnout a podívat se do zrcadla. Viditelně prozářená a zklidněná pokožka, oznamovala lesklá plocha, v níž se zračil můj obličej. Připravený na všechny další kroky péče. Tonizaci, sérum, krém.

Překvapená jsem byla také z toho, že mě tento gel vůbec nedráždil v očích. Když se mi nedopatřením dostala pěna do očí,  stačilo vymýt troškou vody, přičemž nic nikde neštípalo ani nepálilo. Po smytí nebyla pleť přesušená, nevykazovala žádné známky podráždění, zarudnutí, ani nepnula. U jiných gelů či čistících pěn jsem zažila mnohokrát pocit, jako by mi snad můj obličej byl malý a kůže měla za chvíli snad samým napětím prasknout. Argital za sebou zanechává fyziologický pocit naprosté pohody. To jsem nikde ještě nezažila. Po přibližně půl roce jsem viděla první větší výsledky používání. Barevně sjednocenější pokožka, flíčky po akné a zánětech se začaly ztrácet. Zarudnutí už nebylo tak časté ani intenzivní. Pleť nebyla tolik citlivá na různé vnější i vnitřní podněty. Černé tečky a mastnota T-zóny se zredukovaly. Tento mycí gel mi udělala velkou službu a já mu za to budu vděčná po zbytek svých dní. Zní to jako klišé. Ale musely byste zažít ten rozdíl, kdy vás úsměv bolí a kdy si ho dopřáváte se stejnou chutí a požitkem jako dýchání, lekci jógy nebo nejlepší čokoládový dort!

Už jste našli svůj dokonalý čistící gel na tvář?

Mějte se báječně a využívejte klidného tempa letní sezóny pro zotavení dobré nálady!

 

You may also like

1 comment

Recenze: Argital Hypoalergenní pleťová maska s violkou – IntuitiveDiary.com 7.3.2018 - 16:05

[…] byste chtěli znát můj názor i na tento produkt každodenní očisty pleti, stačí kliknout sem. Vynechala jsem oblast očního okolí a těsnou blízkost rtů. Zelenošedou hmotu jsem nechávala […]

Reply

Leave a Comment