Home Health Recenze: Bylinné čaje Aromatica

Recenze: Bylinné čaje Aromatica

by katerina
Recenze a hodnocení bylinných čajů Aromatica Redukce, DiabaTEA a Lymfatický.

Krásný den, milí čtenáři,

tuším, že jsou to dva roky, kdy česká značka Aromatica přišla se zcela novým konceptem bylinných čajů. Já je zaregistrovala na jednom z veletrhů, myslím, že to byla jarní část Festivalu Evolution v roce 2018. Neodolala jsem a tři krabičky jsem si pořídila. Jsou to opravdu dobré bylinné čaje? Čím jsou jiné? Odpověď naleznete v této recenzi.

Nejkrásnější krabičky českého trhu

Už víte, že miluji staré lékárnické vzezření, jde-li o obalový design. I krabičky bylinných čajů Aromatica mi je evokují. Líbí se mi využití recyklovaného kartonu, který, jak jsem se nedávno dozvěděla, by měl být potištěn ekologickými barvami. Tuto informaci bych vám ale raději ještě ověřila, protože nemám ráda fámy, že jedna paní povídala. Na každý pád si designu velmi vážím, je to, byla to ozdoba mé kredence.

Recenze a hodnocení bylinných čajů Aromatica Redukce, DiabaTEA a Lymfatický.

Konečně pytlík mojí velikosti

Ano, podnadpis odstavce zní trochu skandálně, ale hned vám to vysvětlím. Jde o to, že u nás doma už před dávným časem zakořenily hrníčky s objemem 0,4 litru a větší. Nejme žádní troškaři. A tento zvyk jsem si z domova přinesla v podobě sady nádobí také do svého bydlení. Je proto pro mne vždycky smutné, když musím od každého standardního čaje vhodit do svého „koflíku“ 2 sáčky, protože jejich valná většina je připravená na hrnky 0,25 l. Aromatica mi udělala radost. Za prvé jsou sáčky určeny přesně pro hrnky mojí velikosti, tedy se zalévají 0,4 l vroucí vody. Za druhé jsou sáčky z celuózy, a tudíž v nich nenajdete žádné mikroplasty ani podobný „sajrajt“.  V každé krabičce naleznete 20 nálevových sáčků zhruba po 2 g bylinek. To dělá opravdu pěkně vrchovatou čajovou lžičku.

Recenze a hodnocení bylinných čajů Aromatica Redukce, DiabaTEA a Lymfatický.

Složení bylinných čajů Aromatica

Je podle mého soudu velmi zdařilé. Využívají suroviny od českých dodavatelů, někteří dokonce bylinky sbírají na našem území. Jedná se o prověřené a certifikované zdroje, a tak by mělo být zaručeno, že nejsou kontaminované těžkými kovy či jinými překvápky. Složení každé z 23 nabízených směsí se pyšní omezeným počtem ingrediencí, který je však ku prospěchu věci podle zásady, že méně je někdy více. Byl to kumšt namíchat bylinky tak, aby se navzájem podporovaly ve svých účincích a poskytovaly tělu tu nejlepší možnou péči. Navíc nejde o žádnou mikrodrť aneb co smeteme ze stolu. Nikoli, bylinky jsou zpracované na větší kusy, a tak si v sáčku vlastně doslova můžete prohlédnout, co pijete. To mi osobně dodává pocit větší důvěry v takové bylinkové osvěžení. Každá ze směsí obsahuje 5-10 bylinek. A najdete v nich právě jen ty. Žádné přidané látky, konzervanty, barviva nebo náhražky v podobě květu ibišku nebo sušených jablíček.

Recenze a hodnocení bylinných čajů Aromatica Redukce, DiabaTEA a Lymfatický.

Jediná věc, která mi nejede

Víte, já nejsem velký přítel sladké chutě. Zní to divně, protože čokoládu mlsám ráda, ale v civilním životě jinak sladké oželím. Nesladím si snad ani šlehačku, od dětství nesnáším slazené nápoje a kolu jsem neměla ani nepamatuji, možná naposledy na základce. V létě občas ujedu na domácí limče nebo mojitu s třtinovým cukrem, když se na mě sápe bacil, pokořím ho lžičkou medu. Ale jinak ty sladké věci (ještě mimo pomerančů, grepů, banánů, višní a dalšího lahodného ovoce…) mi moc nesedí. A bohužel do 2 mnou vybraných čajíčků se přidává pro zlepšení chuti kořen lékořice. Já bych byla šťastnější, kdyby mé chuťové pohárky tuto léčivku vůbec nemusely detekovat, ale cítím ji a pití těchto blahodárných čajíků mi to znepříjemňuje. Bohužel. Na druhou stranu jí nejsou obohaceny všechny směsi z prodávaných 23. Takže pečlivě prozkoumejte složení na webu.

Recenze a hodnocení bylinných čajů Aromatica Redukce, DiabaTEA a Lymfatický.

Hrníček za hrníčkem

Představím vám moji velkou trojku. A předem také upozorňuji, že bylinné čaje, nejste-li 100% zdrávi, byste měli užívat až po poradě s lékařem, který vyhodnotí váš aktuální zdravotní stav a zná vás. Také doplním, že čaje nebyly špatné, vůbec ne, jen ten lékořicový ocásek prostě není moje gusto, a tak prostě celkový dojem maličko poznamenal. Ale myslím si, že Aromatica reprezentuje značku jedněch z nejkvalitnějších bylinkových nápojů u nás. Horký nápoj se může pít 2x denně, čili krabička by měla dát 10denní kúru. Já preferuji, když je nálev vlažný. Podle mého soudu pak chutná nejlépe.

Recenze a hodnocení bylinných čajů Aromatica Redukce, DiabaTEA a Lymfatický. Recenze a hodnocení bylinných čajů Aromatica Redukce, DiabaTEA a Lymfatický. Recenze a hodnocení bylinných čajů Aromatica Redukce, DiabaTEA a Lymfatický.

Lymfatický čaj Aromatica

Je složený z listů maliníku a ostružiníku, plodů lnu, měsíček, květů třapatky a divizny, listů ořešáku, řebříčku a natě komonice a plodu ostropestřce. Jako jediný nebyl doplněn o lékořici, což jsem velmi vítala. Chuťově byl velmi příjemný. Kombinace měsíčku, ořešákových listů a maliníku mu dala zvláštní nádech, velmi svěží, lehce svíravý a sofistikovaný. Mohu potvrdit, že tento čaj působil močopudně a zlepšila se mi po jeho užívání pleť. Na otoky příliš netrpím, zde nemohu soudit. Cítila jsem se po něm lehčí.

Recenze a hodnocení bylinných čajů Aromatica Redukce, DiabaTEA a Lymfatický.

Směs DiabaTEA

Mezi použitými ingrediencemi této směsi se objevují jahodníkový a ostružinový list, fenyklový plod, jestřabinová nať, borůvkový a pampeliškový list, fazolový plod, lopuchový a lékořicový kořen. Zřetelně jsem na jazyku cítila hlavně fenyklový plod v kombinaci s maliníkem a borůvkou, která dala kompozici mírně letní nádech. Byl to čaj poměrně lahodný. Určitě snižoval vlčí hlad a zmírnil moje neuspořádané nájezdy na ledničku. Jak by ne, když reguloval hladinu cukru v krvi, a tak výkyvů ubylo a s ním i žravých záchvatů způsobených nelidským hladem. Také mírně zklidňoval a harmonizoval psychiku. Cítila jsem se po něm dobře a co do účinků ho považuji za zdařilý počin.

Recenze a hodnocení bylinných čajů Aromatica Redukce, DiabaTEA a Lymfatický.

Redukce

Nadpis odkazuje na redukci pneumatiky v pase, přetížení osobní váhy v koupelně zakopnuté někde za pračkou. Tento čaj mne zajímal ze všech nejvíce. Proč? Protože já jsem bláznivý milovník mořských řas. A když jsem zjistila, že ve složení se mimo heřmánkového květu, fenyklového plodu, smetánkového kořene a natě, kukuřičných čnělek, jehlicového a lékořicového kořene vyskytuje rovněž chaluha bublinatá, měla jsem jasno. A opravdu, na chuti to je znát. Cítíte tam nádech mořských řas, které dodávají čaji zvláštní odpich a surovost. Že bych po jedné kúře zhubla, se však říci nedá. Určitě ale směs působila na zmírnění pocitů hladu, byla močopudná a celkově se mi s ní hezky žilo. Také snižovala pálení žáhy, což mne zaujalo.

Recenze a hodnocení bylinných čajů Aromatica Redukce, DiabaTEA a Lymfatický.

Bylinkové čaje mám prostě ráda

A díky těmto třem testovaným druhům mám chuť vyzkoušet z portfolia české značky Aromatica další. Například ten s názvem Překyselení, Detoxikan nebo Ženský. Všechny bez lékořice. 🙂 Můj osobní názor je, že tato česká firma dělá čaje zatraceně dobré. Je to zase něco jiného. Budou dobrým společníkem těm, kteří nejsou trpělivý na to, aby si namíchali domácí směs, nebo na ty, kteří nesnáší, že se jim sítko stejně vždycky se sypanou verzí jejich života a zdraví budiče převrhne a oni mají mezi zuby ne špenát, ale třeba přesličku nebo lipový květ.

Recenze a hodnocení bylinných čajů Aromatica Redukce, DiabaTEA a Lymfatický.

Bez starostí s dávkováním aneb čaje Aromatica do práce

Super je, že si tyto čaje můžete vychutnávat v klidu i v práci. Stačí vložit sáček do hrníčku a zalít horkou. Do 8 minut je připravený k pití. Mým tajným trikem pro ještě lepší využitelnost všech obsažených látek je nádobu přikrýt například dezertním talířkem. Tak totiž alespoň neutečou těkavé aromatické látky pryč s odcházející párou. A pro rychlejší schlazení na požadovanou teplotu do hrnku vložte lžičku. Já mám nejradši takové ty polodlouhé z Ikea, které jsou určené spíše na latté.

Jak to máte s bylinkovými čaji? Fandíte jim, nebo je nesnášíte? Kde je nejčastěji kupujete? 

Děkuji za pozornost a budu se těšit na viděnou zase za týden!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment